wiadomości

To już III edycja konkursu "Kreuj zieloną przyszłość z Cemex" dla studentów!

04-12-2023

Ruszyła III edycja konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”. Cieszący się popularnością wśród młodzieży akademickiej projekt, po raz kolejny zachęca do angażowania się w tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Cemex, w ramach strategii klimatycznej firmy "Future in Action", stawia na działania, które mogą zmienić branżę budowlaną i przyczynić się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.

czytaj dalej

Kolejny intensywny sezon szkoleniowy w Akademii CREATON

30-11-2023

Trwa nowy sezon w Akademii CREATON – nowoczesnym centrum szkoleniowym oferującym dekarzom z całej Polski możliwość poszerzenia wiedzy. Udział w zajęciach to świetna okazja do doskonalenia umiejętności, wymiany doświadczeń zawodowych, konsultacji z ekspertami, a także zapoznania się z nowościami produktowymi. Dla uczestników przygotowano atrakcyjną ofertę złożoną z 3 nowych programów szkoleniowych.

czytaj dalej

Rusza nowa kampania „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”

29-11-2023

Termomodernizacja domu to skuteczny sposób na ciepło, oszczędność energii i czyste powietrze. Jak dobrze przeprowadzić termomodernizację z dofinansowaniem, jakie rozwiązania wybrać i jak je zamontować? Dla każdego kto szuka informacji na ten temat, wiarygodnej wiedzy dostarczy nowa, ogólnopolska kampania „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”, organizowana przez Związek POiD.

czytaj dalej

Deceuninck sponsoruje lokalną drużynę hokejową

29-11-2023

Belgijska firma produkująca profile z PVC do okien i drzwi, która od 30 lat posiada siedzibę w podpoznańskim Jasinie, została sponsorem lokalnego zespołu hokeja na trawie. Deceuninck będzie wspierać drużynę Juniorek Młodszych z pobliskiego klubu UKS Swarek Swarzędz, którego siedziba mieści się w Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu.

czytaj dalej

Targi InOut 2023 w Rimini – pierwsza edycja imprezy międzynarodowym sukcesem

28-11-2023

Targi InOut, które jeszcze do niedawna funkcjonowały pod nazwą SIA Hospitality Design, to nowy format przygotowany przez Italian Exhibition Group. Tegoroczna, pierwsza edycja skierowana do branży kontraktowej w branży nieruchomości komercyjnych przyciągnęła 2700 wystawców z 62 krajów całego świata, co stanowi niemal 20% wzrost frekwencji w stosunku do roku ubiegłego. Tak ciepłe przyjęcie ze strony przedstawicieli branży pozwala przypuszczać, że włoskie Rimini na stałe zagości na eventowej mapie Europy.

czytaj dalej

Weź udział w konkursie Aluprof i KRISPOL – zaprojektuj dom z cichym luksusem i wygraj dofinansowanie na drzwi tarasowe SKYLINE o wartości 70 000 zł!

28-11-2023

To już ostatni moment na wzięcie udziału w wyjątkowym konkursie „Pokaż nam projekt swojego domu i wygraj dofinansowanie do drzwi tarasowych SKYLINE” organizowanym przez Aluprof, producenta systemów aluminiowych dla budownictwa oraz firmę KRISPOL, specjalizującą się w stolarce otworowej. Do 11 grudnia architekci i inwestorzy mogą przesyłać swoje zgłoszenia, spośród których jury wybierze zwycięski projekt. Celem konkursu jest promowanie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie, które łączą wysoką jakość, funkcjonalność i estetykę z dbałością o środowisko i wysoki komfort życia.

czytaj dalej

Pociąg do… innowacyjności. Wykorzystanie aluminium w branży kolejowej

28-11-2023

W pierwszym kwartale 2023 roku polscy przewoźnicy kolejowi wykazali imponującą aktywność operacyjną, uruchamiając łącznie blisko 572,4 tys. pociągów. Z tej liczby ponad 466,3 tys. to przewozy pasażerskie, a blisko 106,1 tys. – towarowe. Liczba tych pierwszych wzrosła o 18,1 tys. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2022, co świadczy o niesłabnącym zapotrzebowaniu na usługi transportu kolejowego i odpowiada na zwiększone potrzeby mobilności społecznej. Taki stan rzeczy to również wyraźny sygnał dla producentów taborów, którzy muszą szukać rozwiązań konstrukcyjnych idealnie wpisujących się w założenia zielonego, odpowiedzialnego przemysłu. I tu z pomocą przychodzi… aluminium!

czytaj dalej