dach

Jak przygotować dom na zmiany klimatu? Dach odgrywa kluczową rolę w ochronie przed trudnymi warunkami atmosferycznymi

24-05-2024

Globalne ocieplenie postępuje, a w związku z tym coraz częściej występują ekstremalne zjawiska pogodowe, jak wichury, ulewy i wysokie temperatury. Sprawia to, że budynki są bardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych i coraz większe znaczenie ma odporność obiektów na nowe wyzwania. W procesie budowy szczególnie istotny jest dach, który w największym stopniu ochrania budynek przed działaniem słońca i wody. Jak może zabezpieczać dom w trakcie ekstremalnych warunków związanych z zmianami klimatu?

czytaj dalej

Dachówki ceramiczne – trwałe, odporne i ponadczasowe

24-05-2024

Wytwarzane z naturalnej gliny dachówki ceramiczne stanowią tradycyjny materiał, którego długowieczność i solidność potwierdzają dachy zabytkowych budynków. Od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów ceniących sobie nie tylko estetykę, ale przede wszystkim wysoką jakość oraz ekologiczność.

czytaj dalej

Akcesoria dachowe – kluczowe elementy systemu dachowego

23-05-2024

Inwestorzy często zapominają, że dach nie składa się jedynie z dachówek podstawowych. Do jego prawidłowego wykonania potrzebne są również akcesoria dachowe mające m.in. za zadanie odpowiednie jego wykończenie. Ilość wszystkich elementów wyliczona w projekcie czy przez składy budowlane może czasami przyprawić o zawrót głowy, jednak bez nich niemożliwe jest stworzenie trwałego, solidnego, bezpiecznego i estetycznego dachu.

czytaj dalej

Jakie są kluczowe czynniki wpływające na jakość dachówek ceramicznych?

16-05-2024

Możemy wyróżnić kilka ważnych czynników, które decydują o jakości dachówek ceramicznych. Zarówno surowiec wykorzystywany w procesie produkcji, jak i poszczególne jego etapy znacząco wpływają na końcowy produkt. Jakie są zatem te kluczowe mające największe znaczenie? Na to pytanie odpowiemy na przykładzie dachówek ceramicznych SIMPLA, KODA i TITANIA, które są chętnie wybierane jako pokrycie dachu przez osoby budujące domy.

czytaj dalej

Galeco wspiera rozwój Partnerów Handlowych poprzez serię szkoleń „MBA z 4D Grupa”

07-05-2024

Galeco, lider w produkcji systemów rynnowych, był partnerem szkoleń przeprowadzanych przez sieć hurtowni dachowych 4D Grupę. Inicjatywa miała na celu edukację i rozwój Partnerów Handlowych. W ramach kwietniowej serii szkoleń Galeco prezentowało swoje flagowe produkty oraz nowoczesne rozwiązania branżowe w czterech kluczowych lokalizacjach Polski: Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Warszawie.

czytaj dalej

Po czym poznać dobrego dekarza? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy dekarskiej

26-04-2024

Budowa domu to wieloetapowy proces, a montaż dachu to zwieńczenie prac. O tym, czy pokrycie dachowe zostanie wykonane właściwie, będzie idealnie dopasowane i pozostanie trwałe przez wiele kolejnych lat, decyduje kilka czynników. Jednym z nich jest oczywiście jakość wykorzystanych produktów. Innym, równie ważnym aspektem jest wybór najlepszego, doświadczonego i profesjonalnego dekarza. Jak znaleźć takiego fachowca? Co wziąć pod uwagę przy wyborze ekipy dekarskiej, by cieszyć się solidnym dachem i bezpieczeństwem przez lata?

czytaj dalej

Czy panele fotowoltaiczne muszą tracić na wydajności? Analiza

25-04-2024

Fotowoltaika to inwestycja zaprojektowana z myślą o funkcjonowaniu przez wiele lat. Dlatego też przy wyborze konkretnych produktów koniecznie należy zwrócić uwagę na kwestię ich trwałości, żywotności oraz wydajności po upływie dłuższego czasu. Spadek tych parametrów jest nieunikniony, jednak w przypadku najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań będzie on stosunkowo nieznaczny. Sprawdźmy jak na tle rynkowych standardów wygląda wydajność zintegrowanego systemu VARIO – nowości 2024 na rynku fotowoltaiki.

czytaj dalej