dach

Eleganckie rezydencje z dachówką ceramiczną KODA, SIMPLA i TITANIA

13-11-2023

Dach pełni nie tylko funkcje ochronne, ale także decyduje o estetyce domu. Jego styl, kształt oraz materiały użyte do budowy mogą znacząco wpływać na wizerunek całej posiadłości. Im bardziej jest ona reprezentacyjna, tym większą uwagę powinniśmy zwrócić na spójność stylistyczną wszystkich składających się na nią elementów.

czytaj dalej

Membrana czyli nowoczesna ochrona dachu. Jaką rolę pełni w konstrukcji?

07-11-2023

Dach na co dzień jest narażony na wiele wyzwań. Deszcze, wichury i niska temperatura w największym stopniu wpływają właśnie na tą część budynku. W związku z tym używa się materiałów, które wzmocnią i uszczelnią konstrukcję. Jednym z najnowocześniejszych są membrany. Najskuteczniej ograniczają wpływ czynników atmosferycznych na dach, tym samym przedłużając żywotność budynku. Z badań wynika, że zwiększają także energooszczędność, ograniczając wymianę powietrza aż o 30 proc.

czytaj dalej

7R City Park Gdańsk South II. Magazyn, w którym trzyma się ciepło

24-10-2023

Park magazynowy 7R City Park Gdańsk South II w Lublewie Gdańskim to modelowy przykład wizji, która za sprawą współpracy świadomych podmiotów na każdym etapie inwestycji, tworzy nowy standard w zakresie zrównoważonego budownictwa magazynowego w Polsce. Kluczowym warunkiem do ograniczenia strat energii i śladu węglowego obiektów było odpowiednie ocieplenie przestrzeni dachowej o łącznej powierzchni ok. 25 tys. mkw.

czytaj dalej

Dach z jednej ręki, czyli dlaczego warto skorzystać z kompletnego systemu dachowego od jednego producenta?

17-10-2023

Konstrukcja dachowa to dziesiątki elementów, które finalnie tworzą piękny i niezawodny dach. Dlatego warto zadbać o to, by wszystkie jego składowe idealnie do siebie pasowały. Rozwiązaniem jest tzw. kompletny system dachowy, który obejmuje pełen zestaw dachówek podstawowych i kształtowych oraz szereg akcesoriów. Taki dach z jednej ręki oferuje firma Braas, proponując klientom i inwestorom cały przekrój akcesoriów dachowych wraz z szerokim wyborem dachówek. Te ostatnie dostępne są teraz w nowej, niższej cenie, co dodatkowo zachęca do zakupu wszystkich elementów pokrycia. Dlaczego warto skorzystać z kompletnego systemu dachowego?

czytaj dalej

Co najpierw: rynny czy dach?

29-09-2023

Podczas budowy domu lub remontu dachu często pojawia się pytanie o kolejność prac: co zainstalować najpierw, rynny czy dach? Choć odpowiedź może wydawać się intuicyjna, to istnieją ważne przesłanki decydujące o tej kolejności. W tym artykule eksperci Galeco przybliżą tę kwestię.

czytaj dalej

Jak przygotować dach na nadejście zimy? 10 najważniejszych czynności

22-09-2023

„Lepiej zapobiegać niż naprawiać” – ta ogólna zasada dotyczy wielu obszarów życia i ma praktyczne zastosowanie zwłaszcza tam, gdzie koszty ewentualnych napraw i niwelowania skutków naszych zaniedbań mogą przewyższyć całą inwestycję. W przypadku dachu nie mówimy jednak tylko o kosztach finansowych. Troska o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców powinny skłonić nas do regularnych przeglądów serwisowych dachu, zwłaszcza przed zimą. O tym, jak prawidłowo zadbać o dach, jakie czynności wykonać i komu powierzyć tę profesjonalną usługę, rozmawiamy z Adrianem Sienickim, mistrzem dekarstwa, zwycięzcą III edycji programu TOP DEKARZE organizowanego przez CREATON Polska.

czytaj dalej

Utylizacja rynien po demontażu

11-09-2023

Właściwe pozbywanie się starych rynien to nie tylko kwestia odpowiedzialności ekologicznej, ale też zgodności z przepisami prawa. Jak więc prawidłowo pozbyć się zużytych rynien? Podpowiadają eksperci Galeco.

czytaj dalej