dachówka

Eleganckie rezydencje z dachówką ceramiczną KODA, SIMPLA i TITANIA

13-11-2023

Dach pełni nie tylko funkcje ochronne, ale także decyduje o estetyce domu. Jego styl, kształt oraz materiały użyte do budowy mogą znacząco wpływać na wizerunek całej posiadłości. Im bardziej jest ona reprezentacyjna, tym większą uwagę powinniśmy zwrócić na spójność stylistyczną wszystkich składających się na nią elementów.

czytaj dalej

Dach z jednej ręki, czyli dlaczego warto skorzystać z kompletnego systemu dachowego od jednego producenta?

17-10-2023

Konstrukcja dachowa to dziesiątki elementów, które finalnie tworzą piękny i niezawodny dach. Dlatego warto zadbać o to, by wszystkie jego składowe idealnie do siebie pasowały. Rozwiązaniem jest tzw. kompletny system dachowy, który obejmuje pełen zestaw dachówek podstawowych i kształtowych oraz szereg akcesoriów. Taki dach z jednej ręki oferuje firma Braas, proponując klientom i inwestorom cały przekrój akcesoriów dachowych wraz z szerokim wyborem dachówek. Te ostatnie dostępne są teraz w nowej, niższej cenie, co dodatkowo zachęca do zakupu wszystkich elementów pokrycia. Dlaczego warto skorzystać z kompletnego systemu dachowego?

czytaj dalej

Jak przygotować dach na nadejście zimy? 10 najważniejszych czynności

22-09-2023

„Lepiej zapobiegać niż naprawiać” – ta ogólna zasada dotyczy wielu obszarów życia i ma praktyczne zastosowanie zwłaszcza tam, gdzie koszty ewentualnych napraw i niwelowania skutków naszych zaniedbań mogą przewyższyć całą inwestycję. W przypadku dachu nie mówimy jednak tylko o kosztach finansowych. Troska o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców powinny skłonić nas do regularnych przeglądów serwisowych dachu, zwłaszcza przed zimą. O tym, jak prawidłowo zadbać o dach, jakie czynności wykonać i komu powierzyć tę profesjonalną usługę, rozmawiamy z Adrianem Sienickim, mistrzem dekarstwa, zwycięzcą III edycji programu TOP DEKARZE organizowanego przez CREATON Polska.

czytaj dalej

Galeco BROSA — odpowiedź na współczesne trendy

13-09-2023

W obliczu dynamicznie zmieniających się trendów na rynku architektonicznym Galeco wprowadziło do swojej oferty unikatową odpowiedź na te przemiany — blachodachówkę modułową BROSA, która wyznacza nowe standardy w dziedzinie pokryć dachowych.

czytaj dalej

Paski klejące membran dachowych to coraz popularniejsze wzmocnienie właściwości izolacyjnych

01-09-2023

Jedną z najważniejszych funkcji membran dachowych jest izolacja. Dzięki nim można znacząco poprawić odporność budynku na działanie niskich i wysokich temperatur oraz wilgoci, a tym samym oszczędzić na ogrzewaniu. Coraz większą popularnością cieszą się produkty wyposażone w specjalne paski klejące. Był to dotychczas często bagatelizowany przez dekarzy element, który dzisiaj staje się chętniej stosowanym wzmocnieniem właściwości membrany. Z badań wynika, że użycie pasków zwiększa izolację i zapewnia aż do 20 proc. mniejsze straty ciepła.

czytaj dalej

Dachówki przelotowe – rodzaje i ich funkcje na dachu

25-08-2023

Dachówki przelotowe to funkcyjne dachówki ceramiczne i cementowe o specjalnej konstrukcji umożliwiającej przeprowadzenie przez połać dachu wybranego systemu instalacyjnego – na przykład baterii solarnych lub masztu anteny. Dobry produkt tego typu musi cechować doskonała szczelność, wysoka trwałość oraz atrakcyjna estetyka. Wszystkie te zalety posiadają dachówki przelotowe marki CREATON, dopasowane do modeli podstawowych zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wizualnym.

czytaj dalej

Wytrzymałość blachodachówek

01-08-2023

Blachodachówka to bez wątpienia rozwiązanie, na które warto postawić. O jej świetnej jakości przekonały się miliony właścicieli domów. Blachodachówkę cechuje świetny design, wielość kolorów do wyboru oraz bogactwo kształtów. Oprócz zalet związanych ze stroną wizualną, blachodachówka to również zestaw mocnych stron technicznych. Opisywany materiał na pokrycie odznacza się wytrzymałością, a co za tym idzie przetrwa na naszym dachu przez długie lata.

czytaj dalej