Wnętrza

Rusza Salone del Mobile 2024. Polacy pokochali design „made in Italy”

17 kwiecień 2024

Od wielu lat włoscy producenci i projektanci kreują trendy, które wyznaczają główne kierunki rozwoju branży wyposażenia wnętrz. W najbliższych dniach ich najnowsze propozycje będzie można obejrzeć podczas targów Salone del Mobile 2024. Ci, którzy pomiędzy 16-21 kwietnia nie mogą być w Mediolanie, mają szansę zrekompensować to odwiedzinami w Domotece. W ofercie znajdujących się tam salonów nie brakuje bowiem znanych i cenionych włoskich marek.

czytaj dalej

O czym pamiętać, wybierając drzwi i okna na taras?

17 kwiecień 2024

Budowa i wykańczanie domu to inwestycja na lata. W związku z tym w projekcie wymarzonego obiektu należy uwzględnić rozwiązania, które będą trwałe i funkcjonalne, a jednocześnie wpiszą się w najnowsze trendy. Wśród nich można wymienić okna i drzwi tarasowe, które stanowią jeden z najważniejszych elementów wpływających na odbiór całego budynku, a domownikom zapewniają panoramiczny widok na otoczenie. Podczas wyboru idealnej stolarki otworowej na taras należy jednak pamiętać o kilku kwestiach.

czytaj dalej

Haier na nowo definiuje styl i personalizację w kuchni

17 kwiecień 2024

Haier to od 15 lat absolutny nr 1 w produkcji dużego AGD na świecie. Swoim klientom oferuje produkty klasy premium, które tworzą nowoczesny ekosystem Smart Home, bazujący na najbardziej zaawansowanych technologiach. Dzięki unikalnym rozwiązaniom użytkownicy sprzętu Haier mogą przenieść doświadczenia wynikające z obcowania ze światem IoT na zupełnie nowy poziom. Podczas mediolańskich targów EuroCucina 2024 producent zaprezentował nowoczesny sprzęt AGD z rodziny Haier ID Series.

czytaj dalej

NOWOŚĆ! Rewolucja na polskim rynku - FLOLUCE - oświetlenie przyjazne roślinom

16 kwiecień 2024

Współpraca dwóch marek, Nowodvorski Lighting oraz FLOLUCE, zaowocowała zupełnie nowym podejściem do projektowania zieleni we wnętrzach. Od teraz kwiaty doniczkowe mogą zdobić również zacienione przestrzenie holu, przedpokoju czy salonu. Unikalne, stylowe lampy wspierają rozwój roślin dzięki zastosowaniu specjalistycznego źródła światła o jakości potwierdzonej przez polskie, niezależne laboratorium fotometryczne.

czytaj dalej

Posadzki Deckshield na parkingu budynków D i E kampusu biurowego LIXA, flagowej inwestycji Yareal Polska w rejonie ronda Daszyńskiego w Warszawie

16 kwiecień 2024

Kompleks biurowy LIXA, realizowany przez Yareal Polska w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, docelowo stworzy zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 m2. Inwestycja została zaprojektowana przez renomowaną pracownię HRA Architekci zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i wymogami zielonej certyfikacji systemu BREEAM. W podziemnym parkingu najnowszego etapu, na łącznej powierzchni 7 500 m2, wykonano posadzki żywiczne Deckshield marki Flowcrete, wiodącego eksperta od tej technologii.

czytaj dalej

Okna i rolety stworzone ze sztuką

16 kwiecień 2024

Od setek lat światło inspiruje artystów, architektów i projektantów. Jego umiejętne zastosowanie pozwala na wydobycie głębi kolorów, podkreślenie faktury materiałów i uwydatnienie kształtów. W aranżacji wnętrz działa ono niczym pędzel, którym można malować nastrój i emocje, wpływając na sposób, w jaki postrzegamy przestrzeń. W swoim domu potencjał naturalnego światła możemy optymalnie wykorzystać dzięki użyciu rolet wewnętrznych do okien dachowych.

czytaj dalej

Kuchnia na miarę

15 kwiecień 2024

Obecnie kuchnie mogą być doskonale dostosowane do oczekiwań i preferencji użytkowników. Poza wyborem stylu, kolorów, materiałów i dekoracji pozwalających stworzyć wymarzoną estetykę wszystko zaczyna się od układu funkcjonalnego, dobranego do sposobu gotowania.

czytaj dalej

Optymizm od śniadania! Kuchnia w stylu mid-century modern

10 kwiecień 2024

To była złota epoka w dziejach Stanów Zjednoczonych – i pewnie dlatego tak chętnie nawiązujemy do niej teraz, również w sercu Europy. Aby stworzyć we własnym domu atmosferę pełną ciepła, harmonii i dyskretnego luksusu, dostępnego na co dzień, warto skorzystać z kilku inspiracji. A także sięgnąć po ikony amerykańskiego designu z kręgu AGD, dostępne już także w Polsce.

czytaj dalej

Modne trendy w łazience

8 kwiecień 2024

Trendy w projektowaniu wnętrz ulegają zmianom w ciągu lat, często powracając do wcześniejszych stylów w nowych odsłonach. Jedną z cech charakterystycznych współczesnego projektowania jest możliwość personalizacji. Przez wielość rozwiązań na rynku, każdy ma szansę dopasować łazienkę do swoich indywidualnych potrzeb i gustów.

czytaj dalej