oświetlenie

Forma i funkcjonalność: 4 zasady oświetlenia nowoczesnego ogrodu

08-05-2024

W dobie architektonicznej prostoty liczy się spójność aranżacji. W kontekście planowania ogrodów i balkonów oznacza to przemyślany w każdym detalu projekt, który zapewni nie tylko przestrzeń do relaksu, zabawy i spotkań na świeżym powietrzu, ale również harmonijny odbiór w połączeniu z nowoczesną bryłą budynku. O czym warto pamiętać? Cennych rad udziela Małgorzata Nowodworska, dyrektor kreatywny Nowodvorski Lighting.

czytaj dalej

Nowy konfigurator oświetlenia od Lena Lighting pozwala na precyzyjne rozlokowanie lamp w pomieszczeniu

23-01-2024

Lena Lighting stworzyła konfigurator, umożliwiający szybkie i łatwe dostosowanie linii świetlnych do indywidualnych wymagań. Użytkownicy mogą wybierać spośród sześciu różnych lamp wielkopolskiego producenta i precyzyjnie zaplanować ich rozlokowanie w pomieszczeniu. To rozwiązanie dla osób poszukujących intuicyjnych narzędzi do planowania przestrzeni.

czytaj dalej

Klimat nie tylko od święta – o oświetleniu w salonie

28-11-2023

Salon to szczególne miejsce w każdym domu. Tu wypoczywamy, przyjmujemy gości i spędzamy czas z rodziną, celebrując wspólne wieczory, święta czy inne uroczystości. Kluczową rolę w budowaniu odpowiedniego nastroju ma oświetlenie. O tym, na co zwrócić uwagę przy doborze funkcjonalnych i klimatycznych rozwiązań mówi Małgorzata Nowodworska, Dyrektor Kreatywny Nowodvorski Lighting.

czytaj dalej

Małe wnętrza, spore wyzwanie - o czym pomyśleć projektując oświetlenie?

21-09-2023

Małe jest piękne, ale w kontekście aranżacji wnętrza bywa również kłopotliwe. Ograniczona metrażem przestrzeń musi spełniać mnóstwo funkcji, czasem łącząc je ze sobą. Bywa np. że salon w ciągu dnia jest miejscem pracy, a nocą pełni rolę sypialni. O tym w jaki sposób zaplanować oświetlenie w tego rodzaju projektach mówi Weronika Płońska, koordynator działu sprzedaży projektowej w Nowodvorski Lighting.

czytaj dalej

Jasne i funkcjonalne poddasze. O czym pamiętać planując oświetlenie?

30-08-2023

Adaptacja poddasza to jedno z bardziej skomplikowanych wyzwań projektowych. Zanim uda się stworzyć dodatkową przestrzeń użytkową trzeba zmierzyć się często z niestandardową formą pomieszczeń, skosami czy odkrytymi elementami konstrukcji dachu. O sposobach na stworzenie w takim wnętrzu oświetlenia, które będzie zarówno funkcjonalne, jak i nada odpowiedniego klimatu opowiada Małgorzata Nowodworska, Dyrektor Kreatywny Nowodvorski Lighting.

czytaj dalej

Nowości na jesień od Studio Forma 96

31-07-2023

Kończy się lato, a wraz z nim okres wojaży, tych bliskich i dalekich. Znów skupimy swoją uwagę na tym, co jest dla nas najważniejsze. Na swoim domu. I na tym, by stworzyć w nim idealne warunki do wypoczynku i długich jesiennych wieczorów z np. z dobrą lekturą. W Studio Forma 96 pojawią się w tym czasie nowości, które pozwolą wzbogacić wnętrze salonu o przytulne oświetlenie, sypialnię o nowe wygodne łóżko, a garderobę o rozwiązania, które poszerzają definicję przechowywania o nowe funkcjonalności.

czytaj dalej

Balkon, taras i ogród – oświetlenie zewnętrzne doda im blasku

13-04-2023

Ogrody i balkony, nawet te najmniejsze, są w dzisiejszych czasach na wagę złota. Umożliwiają nie tylko kontakt z naturą, ale i zapewniają dodatkową przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. Aby tymi zakątkami w pełni się cieszyć, warto zadbać o zewnętrzne oświetlenie, które pozwoli na korzystanie z nich także po zmroku, a odpowiednio zaprojektowane wprowadzi również nastrój i doda odrobinę magii. Od czego zacząć planowanie takiego oświetlenia, opowiada Małgorzata Nowodworska, ekspert marki Nowodvorski Lighting.

czytaj dalej

XILO MINI – moc światła w mikroskali

17-01-2023

Rodzina opraw dekoracyjnych XILO marki LABRA zaprojektowanych przez Macieja Karpiaka wzbogaciła się o kolejne oprawy — tym razem w wersji mini. Choć ich rozmiar znacząco się zmniejszył, nie straciły na swoich walorach wizualnych ani na technicznych możliwościach. Dodatkowo dzięki nowym gabarytom perfekcyjnie łączą się ze zintegrowanym systemem liniowym MULTISYSTEM.

czytaj dalej