Architektura w Polsce

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie z energooszczędną, modułową siedzibą

20 listopad 2023

Prefabrykowana, drewniana konstrukcja modułowa nowej siedziby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie powstała w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Autorem projektu i wykonawcą konstrukcji modułowej drewnianej jest gdańska firma EKOINBUD, specjalizująca się w budowie nowoczesnych domów prefabrykowanych oraz modułowych budynków użyteczności publicznej.

czytaj dalej

LivUp ruszył z nowym projektem PRS w Krakowie

6 listopad 2023

LivUp, pionier na polskim rynku PRS, wnosi swoje doświadczenie do Krakowa, oferując dodatkowych 78 nowych mieszkań na wynajem długoterminowy. Kameralny budynek LivUp znajduje się przy ul. Zaczarowane Koło 2 na Bronowicach, dynamicznie rozwijającej się i pożądanej do zamieszkania dzielnicy Krakowa. Pierwsi najemcy już się wprowadzili.

czytaj dalej

Segment premium dla seniorów - nowy trend dotarł do Polski

30 październik 2023

Najnowsze badania Eurostatu jednoznacznie wskazują, że średnia wieku mieszkańców krajów członkowskich Unii Europejskiej wciąż się podnosi i wiele wskazuje na to, że tendencja ta będzie się utrzymywać. Sytuacja wymusza na poszczególnych krajach rewizję planów działań wobec wybranych grup mieszkańców tak, aby lepiej odpowiadać na ich zmieniające się potrzeby. Problem ten dotyczy również rynku nieruchomości, a konkretniej – segmentu przeznaczonego dla seniorów, który z uwagi na kryzys demograficzny cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

czytaj dalej

Rozwiązania G-U i All Windows Group w nowej inwestycji przy parku Szczytnickim we Wrocławiu

24 październik 2023

Na potrzeby nowej inwestycji mieszkaniowej we Wrocławiu – „Apartamentów przy parku Szczytnickim” – uznani producenci konstrukcji HS dostarczą 128 drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych. Mowa o aluminiowych drzwiach tarasowych firmy All Windows Group, które bazują na systemowych rozwiązaniach G-U. Dzięki nim mieszkańcy będą mogli – już z poziomu strefy salonu i tarasu – jeszcze lepiej korzystać z walorów zielonej okolicy.

czytaj dalej

Osiedle Leśna w Otwocku. Współczesne domy z detalem świdermajerów Kameralne osiedle inspirowane historią i scenerią dawnego kurortu

3 październik 2023

Projektując osiedle Leśna w Otwocku pracownia 77 Studio architektury zaproponowała stworzenie otwartej, nie zasłoniętej płotami przestrzeni do życia. Surowe w formie i kolorystyce domy harmonijnie komponują się ze scenerią sosnowego lasu. Nie zabrakło też odniesienia do stylu, z którego słynie dawny kurort, potocznie nazwanego świdermajerem.

czytaj dalej

Słodownia i Wytwórnia Kawy – architektura łącząca przeszłość i przyszłość na terenie Browarów Wrocławskich

28 wrzesień 2023

Wrocław zyskuje nowy obiekt, który jednocześnie wpisuje się w historyczny kontekst miasta. Osiemnastokondygnacyjna Słodownia i Wytwórnia Kawy stanowią wyraz nowoczesnego budownictwa wpisując się w postindustrialny charakter Browarów. Najwyższy w swojej okolicy apartamentowiec, to owoc współpracy wrocławskich urbanistów i architektów z SRDK Studio Projekt, którzy z myślą o zachowaniu dziedzictwa miasta stworzyli budynek, który wkomponowuje się w panoramę Wrocławia.

czytaj dalej

Mieszkać znaczy żyć. Osiedla z duszą od Medusa Group

27 wrzesień 2023

Osiedla według ich scenariusza poza funkcją mieszkalną, mają przede wszystkim budować społeczność. Projektują bez barier, przypisując kluczową rolę przestrzeniom wspólnym i zieleni. Swoimi realizacjami architekci pracowni Medusa Group przyzwyczaili swoich odbiorców do architektury racjonalnej, ale i niebanalnej, która inspiruje i integruje.

czytaj dalej

Unihouse zaprasza na Dni Otwarte na budowie SP nr 3 w Pruszkowie

25 wrzesień 2023

O rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie słyszeli już wszyscy. Pod koniec września można będzie zobaczyć jej nowopowstałą część i to zza kulis, ponieważ główny wykonawca, firma Unihouse zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte. To niecodzienna okazja, by poznać tajniki technologii modułowej, w której powstał nowy obiekt i stać się jednym z pierwszych mieszkańców miasta, którzy odwiedzą jego wnętrza. Wstęp darmowy, ale obowiązują zapisy.

czytaj dalej

Okno na naturę. Zobacz, jak może wyglądać całoroczny dom w inwestycji Kalbornia Mazury, zaprojekowanej przez pracownię Boris Kudlička with Partners

13 wrzesień 2023

Kalbornia Mazury to wyjątkowa realizacja, w której powstaną 52 domy zaprojektowane przez cenioną pracownię Boris Kudlička with Partners. Inwestycja położona w sercu Warmii i Mazur, nad brzegiem jeziora Dąbrowa Wielka, powstaje w poszanowaniu naturalnego krajobrazu, z wykorzystaniem zaawansowanych ekologicznie technologii. Aranżacja wnętrz domu pokazowego, przy którym do współpracy zaproszono pracownię Decoroom, odpowiada najwyższym standardom, zapewniając komfortowy wypoczynek o każdej porze roku.

czytaj dalej

Dwa nowe obiekty o powierzchni 50 tys. m kw. zrealizowane przez Harden Construction pod Bydgoszczą

30 sierpień 2023

Ponad 50 tys. m kw. powierzchni użytkowej mają dwa nowoczesne obiekty przemysłowe w kompleksie logistycznym Panattoni Park Bydgoszcz IV. Hale produkcyjno-magazynowo-biurowe wybudowała firma Harden Construction, która jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce generalnym wykonawcą obiektów przemysłowych w Polsce. Ekologiczne pod względem wyposażenia oraz warunków użytkowania obiekty zostały wybudowane zgodnie z wymaganiami certyfikatu BREEAM Excellent.

czytaj dalej