projekty

Polskie akcenty w Hotel Ibis Budapest Centrum

29-11-2023

Pracownia AKA Studio zaprojektowała wnętrza położonego w samym sercu stolicy Węgier hotelu Ibis Budapest Centrum. Pomysł na projekt opiera się na wykorzystaniu odważnego koloru oraz barwnych grafik polskiej ilustratorki – Poli Augustynowicz.

czytaj dalej

Jo Da Silva: Przyszłość jest fikcją - powinniśmy budować jutro w sposób zrównoważony. Jak Polska może czerpać z doświadczeń Wielkiej Brytanii?

27-11-2023

Globalna temperatura jest średnio o 1,2 stopnia Celsjusza wyższa od poziomu przedindustrialnego, co sprawia, że jesteśmy w momencie ważnych i trudnych zmian, które wpłyną na proces projektowania. Wielka Brytania i Unia Europejska wyprzedzają resztę świata pod względem polityki, regulacji i standardów raportowania, dlatego kwestie klimatyczne mogą odegrać kluczową rolę w partnerstwie Wielkiej Brytanii z Polską. O prognozach, zagrożeniach i możliwościach rozwoju opowiedziała znana brytyjska inżynier Dame Jo Da Silva w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie.

czytaj dalej

JEMS Architekci przedstawiają wystawę „Warstwy” w Architektur Galerie Berlin

22-11-2023

W dniach 3 listopada - 9 grudnia 2023 r. prestiżowa berlińska Architektur Galerie będzie gościć wystawę „Warstwy”, przygotowaną przez warszawskie biuro architektoniczne JEMS Architekci. W obliczu dynamicznych zmian i wyzwań gospodarczych, społeczno-politycznych oraz środowiskowych, architektura współczesna koncentruje się na poszukiwaniu rozwiązań technicznych i ideowych, dostosowując się do zmieniających się warunków zewnętrznych. Jednakże, równocześnie, tradycyjne pojęcie architektury jako sztuki budowania trwałych, prostych, ponadczasowych i uniwersalnych obiektów ulega erozji.

czytaj dalej

Fasada Roku 2023: tak głosowali internauci

14-11-2023

Prawie 72 000 ocen przyznali internauci w tegorocznej edycji plebiscytu zorganizowanego przez firmę Baumit w ramach konkursu Fasada Roku 2023. Zobacz, które budynki w każdej z pięciu kategorii zyskały największą przychylność głosujących. 

czytaj dalej

W berlińskiej kamienicy

10-11-2023

Mieszkanie w klimatycznej berlińskiej kamienicy emanuje spokojną elegancją, typową dla projektów Marii Murawsky. Tu, w otoczeniu naturalnych kolorów i materiałów, i z widokiem na korony pobliskich drzew, można złapać oddech od zgiełku wielkiego miasta.

czytaj dalej

BMI Polska Głównym Partnerem Recovery Construction Forum podczas Rebuild Ukraine

07-11-2023

Odbudowa Ukrainy będzie jednym z największych projektów ekonomicznych w Europie od czasów II wojny światowej, a jego łączny koszt jest szacowany na ponad bilion dolarów. Polskie firmy będą w dużym stopniu zaangażowane w to przedsięwzięcie, a zbliżające się wydarzenie Rebuild Ukraine (14-15 listopada, EXPO XXI, Warszawa) będzie doskonałą platformą do omówienia najważniejszych potrzeb związanych z powojenną rekonstrukcją. W debacie wezmą udział m.in. przedstawiciele międzynarodowych instytucji rządowych i finansowych, przedstawiciele ukraińskich władz samorządowych, a także krajowy i zagraniczny sektor prywatny. Jednym z głównych partnerów wydarzenia jest BMI Polska, producent kompleksowych systemów dachowych i hydroizolacyjnych.

czytaj dalej