łazienka wystrój

Oszczędzanie wody w łazience – łatwe i skuteczne

24-11-2023

Temat oszczędzania wody towarzyszy nam od wielu lat – kiedyś ze względu na chęć obniżenia rachunków, a w ostatnich latach z uwagi na zmiany klimatyczne, które są coraz bardziej odczuwalne. Sposobów jest wiele, a mimo to wciąż istnieje duża grupa osób, którzy zwyczajnie nie wiedzą od czego zacząć. Umywalkowe baterie sensorowe to dobry „pierwszy krok” w stronę oszczędzania wody – nawet w łazience, z której korzystają dzieci.

czytaj dalej

Ergonomia – klucz do wygody w łazience

24-11-2023

Łazienka jest dziś pełnoprawnym wnętrzem domu. Pod względem zastosowanych materiałów, kolorów, wzorów i faktur nie ustępuje salonowi. Jednak nawet najpiękniejszy wystrój powinien być osnuty wokół dobrze przemyślanej bazy funkcjonalnej, której podstawą jest ergonomia.

czytaj dalej

Szczotkowany GunMetal – designerski sposób na łazienkę

28-09-2023

Z daleka może przypominać matową czerń, jednak w bliższym kontakcie odkrywa więcej głębi. Podkreślają ją refleksy szczotkowanej powierzchni. GunMetal to odcień nietuzinkowy, tajemniczy i elegancki. I, jak wszystkie naturalne barwy metali, nigdy nie wyjdzie z mody.

czytaj dalej

Gdy projekt łazienki wymaga poprawek

08-09-2023

Jeśli przyjmiemy tezę, że projekt aranżacyjny łazienki zwykle wymaga poprawek, warto przemyśleć jak się do nich przygotować, aby nie wywróciły całego zamysłu do góry nogami, a ich wprowadzanie nie zajęło wiele czasu. Rozwiązanie to nie tylko skrupulatne planowanie, ale też wybór komplementarnej kolekcji dodatków, z której łatwo dobrać alternatywne propozycje.

czytaj dalej

W ergonomicznej łazience

04-09-2023

Jeśli łazienka ma służyć wszystkim domownikom, powinna być tak urządzona, by spełniać potrzeby każdego z nich. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, na co zwrócić uwagę.

czytaj dalej

Łazienka w świetnym stylu. Modne materiały odporne na wilgoć

29-08-2023

Urządzając łazienkę, coraz częściej myślimy o niej w kontekście salonu kąpielowego, miejsca, które dba o nasz dobrostan i z powodzeniem może pełnić rolę domowego spa. Ważny wówczas staje się wybór materiałów – łatwych w codziennej pielęgnacji, ale przede wszystkim trwałych i odpornych na działanie wilgoci. W tym zakresie firma Pfleiderer proponuje znakomite rozwiązania.

czytaj dalej

W modnej małej łazience

03-07-2023

Małe łazienki też są piękne! Nawet na niewielkim metrażu może powstać funkcjonalne, estetyczne i modne miejsce, w którym z przyjemnością będziemy rozpoczynali i kończyli dzień.

czytaj dalej

Więcej swobody w strefie prysznica

28-06-2023

Nowoczesne rozwiązania pozwalają stworzyć wygodną i piękną strefę prysznica nawet w trudnych miejscach. Należy do nich stabilizator kątowy L, który jest alternatywą dla typowych wsporników. Dzięki niemu zamontujemy kabinę prysznicową nawet blisko okna. A to nie jedyny trudny przypadek, w którym pomoże. Sprawdźmy w jakim jeszcze!

czytaj dalej

178 elementów w nowej kolekcji SILIA od DEANTE

20-06-2023

Każda nowa kolekcja elementów wyposażenia łazienki to dla projektantów zwiększenie możliwości aranżacyjnych, a dla producenta – sposobność, by reagować na potrzeby użytkowników, prezentować nowe rozwiązania i zmieniać coś na lepsze. Nowa kolekcja Silia firmy Deante to ukłon w stronę projektantów, bo ułatwia ich pracę, użytkowników, bo odpowiada na ich potrzeby i środowiska, bo powstała w myśl zasad zrównoważonego rozwoju.

czytaj dalej