meble

Kariera projektanta mebli. Rozmawiamy z Agatą Bugalską

24-10-2023

Dla Agaty Bugalskiej design to świadomość sama w sobie. Siebie, odbiorcy i produktu. Poznanie materiałów i sposobu ich użytkowania. Sama lubi określać relacje między konsumentem a przedmiotem. Wychodzi poza samo odczucie użytkownika, zagłębia się w fazę produkcji i tworzenia. Kiedy pytamy o design, pojawia się w jej głowie sylwetka człowieka, który sam w sobie jest dla projektantki źródłem największej inspiracji. O pracy dla Nobonobo opowiada nam Agata Bugalska, która dołączyła do grona projektantów polskiej marki, odnoszącej niebywałe sukcesy zarówno w kraju, jak i zagranicą.

czytaj dalej

Pochwała prostoty. Norm Architects projektują dla Duxiana

18-09-2023

Studio Norm Architects zostało założone w Kopenhadze w 2008 roku przez Jonasa Bjerre-Poulsena i Kaspera Rønna. Od tego czasu pracownia stała się jednym z najgorętszych biur projektowych w Danii, znanym z fenomenalnej architektury, projektów wnętrz i wzornictwa przemysłowego, opartego na prostocie, jakości i ponadczasowości. Kiedy firma DUXIANA, współpracująca z najlepszymi skandynawskimi projektantami, zaprosiła Norm Architects do przeszukania archiwum DUX w poszukiwaniu inspiracji do nowej kolekcji, studio skupiło się na krzesłach Domus. Pierwotne modele, wykonane z drewna i stali, zaprojektowane przez Alfa Svenssona, miały swą premierę na H55, międzynarodowej wystawie w Helsinkach w 1955 roku. Współczesną wersję tych nordyckich klasyków kupimy teraz w polskim showroomie DUXIANA.

czytaj dalej

Paged Meble z premierą wyjątkowej kolekcji Alter Ego na targach Salone del Mobile w Mediolanie 2023

13-04-2023

Słynne coroczne targi designu Salone del Mobile odbędą się w Mediolanie w dniach 18-23 kwietnia 2023 roku. Na tym globalnym wydarzeniu nie zabraknie również polskiej marki Paged Meble, która została dziś wyróżniona w ramach Archiproducts Design Selection 2023. To właśnie w Mediolanie Paged po raz pierwszy zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję Alter Ego, która jest niekonwencjonalnym, nowoczesnym twistem na kultowy styl mebli, jednocześnie wzbogaconym o nowe modele. Producent zaangażował doświadczonych projektantów i architektów, którzy wspólnie z Pagedem przygotowali wyjątkowe meble specjalnie na włoskie targi.

czytaj dalej

4 sposoby na nowoczesną szafę

31-03-2023

Szafa to jeden z najważniejszych, ale też i największych elementów wyposażenia domu. Nie musi być jednak przytłaczającym meblem. Współczesne szafy są wizualnie lekkie i harmonijnie integrują się z aranżacją wnętrza. Wiele zależy od właściwego doboru drzwi. Oto 4 szafy, które zaskakują nowoczesnym stylem.

czytaj dalej

Skarby skandynawskiego designu

27-03-2023

Dzięki reputacji podążającej za ich jakością, trwałością i minimalistycznym szykiem, skandynawskie wzornictwo zyskało wielu zwolenników na całym świecie. Krzesło Wishbone Hansa J. Wegnera, regał String Nilsa Strinninga, lampa Grasshopper Grety Magnusson, czy FlowerPot Vernera Pantona – to doskonale znane klasyki, które mimo wielu pojawiających się trendów, wciąż trwają i nic nie jest w stanie ich zdetronizować. Szwedzi, Duńczycy i Finowie już w latach trzydziestych XX w. zaczęli tworzyć dzieła nowatorskie na tyle, że do dziś dzień nie przestają być wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń projektantów. Dowodem na to są także meble Bruno Mathssona – fotel Jetson, Karin, Pernilla 69 czy krzesło Sama Larssona z 1974 roku – nadal produkowane i niezmiennie budzące zachwyt.

czytaj dalej

Tam, gdzie technologia spotyka sztukę. Know-how Hydro i wyobraźnia Toma Dixona

07-03-2023

Czasy, w których design postrzegany był wyłącznie w kategoriach estetycznych odeszły do lamusa. Dziś nowoczesne wzornictwo stawia przed sobą wiele wyzwań – projektowane przedmioty muszą być nie tylko oryginalne, ale przede wszystkim funkcjonale, długowieczne i ekologiczne. Inaczej mówiąc, powinny nieść za sobą cały szereg wartości dodanych, łącząc to, co efektowne z tym, co niezwykle efektywne. Doskonałym przykładem będzie tu innowacyjne, aluminiowe krzesło Toma Dixona, któremu finalny szlif nadała firma Hydro.

czytaj dalej

Design na warszawskiej Sadybie – Showroom Powsińska 16 już otwarty

08-02-2023

Luksus we wnętrzach dla każdego oznacza coś innego. Są jednak wartości uniwersalne, jak dbałość o detale, estetyka i nienaganne wykonanie. To także dreszcz emocji, pojawiający się przy każdym obcowaniu z miękką kanapą, indywidualnie dopasowanym materacem, designerską lampą czy genialnym obrazem. Na koniec to komfort, który wprowadza użytkownika w stan błogości. Wszystkie te cechy posiadają produkty prezentowane w nowym Showroom’ie Powsińska 16. Jak w dobrej galerii sztuki spotkamy tam design przez duże „D”.

czytaj dalej