Nowości

Prestiż od progu – poznaj drzwi zewnętrzne z przesuniętą osią obrotu MB-86N Pivot Door od Aluprof

30 listopad 2023

Jak podkreślić wejście do budynku i sprawić, by było reprezentacyjnym elementem elewacji? Służyć temu mogą designerskie, wielkogabarytowe drzwi. Skupiając się na ich wyglądzie i rozmiarze, nie można jednak zapominać o funkcjonalności. Sposobem na pogodzenie atrakcyjnej formy i bardzo dobrych parametrów może być najnowsza propozycja marki Aluprof – drzwi MB-86N Pivot Door z przesuniętą osią obrotu.

czytaj dalej

Hoover HFX – nowość od twórcy pierwszego odkurzacza

8 listopad 2023

HFX to nowość od marki Hoover, która od 115 lat słynie z produkcji odkurzaczy. Z Hoover HFX użytkownik odkurzy nie tylko podłogę i dywany, ale także trudno dostępne narożniki i zakamarki. Sprzątanie będzie bardziej precyzyjne, a samo użytkowanie wygodniejsze i higieniczne. W związku z premierą nowego modelu marka Hoover oglosiła konkurs, w którym do wygrania jest właśnie najnowszy odkurzacz Hoover HFX.

czytaj dalej

Słońce, figi i leniwe niedziele,czyli wyśnione życie Kariny Snuszki

18 październik 2023

Dom odnalazła przypadkiem, choć jak sama twierdzi, bardziej wierzy w przeznaczenie. - Słonecznej ostoi, z dala od zgiełku miasta, szukałam latami. Miały być Włochy, w końcu znam je od dzieciństwa, ale to właśnie Akwitania rozkochała mnie w sobie bez pamięci. I ten dom! Wystarczyło jedno spojrzenie — wspomina Karina Snuszka — architektka i współzałożycielka studia Mood Works.

czytaj dalej

„Zielona” energia i wyjątkowa estetyka. Nowość od Wienerberger: panele fotowoltaiczne Wevolt X-Tile

17 październik 2023

Wienerberger, lider w dziedzinie innowacji budowalnych, rozszerza swoją ofertę ekologicznych rozwiązań o nowoczesne panele fotowoltaiczne Wevolt X-Tile. To wyjątkowe połączenie źródła zielonej energii z estetyką. Panele zintegrowane z płaskimi dachówkami ceramicznymi nie zaburzają płaszczyzny i eleganckiego wyglądu połaci z dachówek ceramicznych i całej inwestycji.

czytaj dalej

Bramy przemysłowe w ofercie firmy PAGEN

17 październik 2023

Firma PAGEN wykorzystując wieloletnie doświadczenie w produkcji okien, drzwi, rolet i bram garażowych oraz możliwości zakładu produkcyjnego, wprowadziła do oferty bramy przemysłowe, znajdujące zastosowanie w obiektach komercyjnych i przemysłowych.

czytaj dalej

Nadchodzi era światła i luksusu. Premiera LUXE – nowego okna w ofercie OknoPlus

13 październik 2023

Choć mogłoby się wydawać, że o stolarce aluminiowej powiedziano już niemal wszystko, OknoPlus kolejny raz postanawia przesunąć granicę technologicznej i designerskiej wyobraźni. 11 października miała miejsce premiera LUXE – autorskiego okna ALU, opartego w całości o opatentowany profil stworzony przez doświadczonych specjalistów marki. Nazwa nie jest bynajmniej przypadkowa – ta rewolucyjna nowość to synonim luksusu, która tworzy nowe definicje minimalizmu, elegancji i innowacyjności.

czytaj dalej

NOWOŚĆ! Jedyny taki produkt silikatowy na polskim rynku. H+H Silikat AT25 AkuTerm – sposób na jednowarstwową przegrodę z ochroną termiczną i akustyczną

5 październik 2023

Zgodnie z polskimi przepisami budowlanymi ściany wewnętrzne w budynkach wielorodzinnych, oddzielające mieszkania od klatek schodowych i korytarzy przy Δti ≥ 8ᵒC powinny zapewniać zarówno odpowiednią ochronę akustyczną, jak i termiczną. H+H Silikat AT25 AkuTerm to bloczek murarski pozwalający spełnić obydwa wymagania bez konieczności budowania przegrody warstwowej.

czytaj dalej

Łączenie bez spinek i kleju. Preizolowane rury Tubolit Split i DuoSplit z łatwym systemem montażu

5 październik 2023

Tubolit® Split i DuoSplit to preizolowane rury miedziane przeznaczone do łączenia wewnętrznych i zewnętrznych jednostek klimatyzacyjnych i chłodniczych takich jak Splity, Multi-Splity, lady chłodnicze czy pompy ciepła. Nowy sposób montażu SAE Flare Fitting umożliwia ich szybkie i wygodne łączenie. Zaizolowane zwoje dostępne są w długościach do 25 m, zapewniając dużo szybszą i wygodniejszą instalację przewodów bez użycia spinek i kleju.

czytaj dalej

Odzyskaj, przetwórz, ponownie wykorzystaj, czyli kilka słów o ekologicznym wymiarze aluminium

22 wrzesień 2023

W ostatnich latach zrównoważony rozwój stał się jednym z najważniejszych branżowych tematów na całym świecie. Redukcja emisji dwutlenku węgla nie jest już tylko kwestią chwytliwego hasła, ale priorytetem dla polityków, producentów, inwestorów, a także coraz bardziej świadomych konsumentów. Nie dziwi zatem fakt, że recykling i wprowadzenie praktyk gospodarki obiegu zamkniętego stały się kluczowymi narzędziami na drodze radykalnej dekarbonizacji procesów produkcyjnych. Odpowiedzialne firmy muszą znaleźć sposoby na minimalizację emitowanego CO2 poprzez inwestowanie w energię odnawialną, zastosowanie nowoczesnych technologii i modernizację infrastruktury w celu zwiększenia efektywności energetycznej. Dzięki temu będą mogły w pełni przekształcić swoje działania w bardziej zrównoważone i ekologiczne.

czytaj dalej