Nowości

Modny efekt betonu architektonicznego na elewacji dzięki nowemu tynkowi SL Concrete od Dryvit

3 kwiecień 2024

Dryvit, ekspert od systemów ociepleń i materiałów elewacyjnych, wprowadza na rynek wyprawę tynkarską nowej generacji – SL Concrete, która pozwala uzyskać popularny obecnie efekt betonu architektonicznego. Gotowy do użycia tynk zbudowany na bazie żywicy silikonowej i kruszywa marmurowego łączy atrakcyjną estetykę z doskonałymi parametrami technicznymi. Standardowa paleta kolorów obejmuje sześć wyjątkowych odcieni odpowiadających aktualnym trendom.

czytaj dalej

Würth Polska wprowadził do oferty konfigurator wózków narzędziowych

25 marzec 2024

Znany na polskim rynku dystrybutor produktów i narzędzi dla profesjonalistów wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, opracował i wprowadził do oferty konfigurator wózków narzędziowych. Dzięki niemu fachowcy mają możliwość stworzenia dopasowanej mobilnej stacji roboczej, spełniającej potrzeby każdego warsztatu.

czytaj dalej

Nowa seria podgrzewaczy c.w.u. SRNB od De Dietrich – doskonałe rozwiązanie dla domów jednorodzinnych

25 marzec 2024

Nowa seria stojących, emaliowanych podgrzewaczy c.w.u. SRNB marki De Dietrich dedykowana jest do wiszących kotłów gazowych. Te nowoczesne urządzenia są idealnym rozwiązaniem dla Twojego domu jednorodzinnego, zapewniając niezawodne i wydajne dostarczanie ciepłej wody użytkowej w każdej chwili. Poznaj cechy i zalety tych urządzeń, które sprawią, że zapewnienie komfortu ciepłej wody w Twoim domu stanie się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

czytaj dalej

Nowość w ofercie marki Dryvit! Gotowe do montażu panele elewacyjne z efektem dekoracyjnym – PanelFlex

21 marzec 2024

Marka Dryvit, ekspert od systemów ociepleń i materiałów elewacyjnych, wprowadza do swojej oferty prefabrykowane, elastyczne panele dekoracyjne PanelFlex. Nowe rozwiązanie jest przeznaczone do stosowania na zewnątrz jako element systemu ocieplenia ścian zewnętrznych budynku (ETICS). Pozwala uzyskać atrakcyjny efekt wizualny w postaci powtarzalnych wzorów liniowych (ryfli) lub wzorów nawiązujących wyglądem do struktury drewna.

czytaj dalej

Certyfikowany przeciwpożarowy wyłącznik prądu DH-PWP-1

15 marzec 2024

W ofercie D+H Polska pojawił się nowy produkt – certyfikowany przeciwpożarowy wyłącznik prądu DH-PWP-1. Zadaniem przeciwpożarowego wyłącznika prądu jest odcięcie dopływu energii elektrycznej do wszystkich obwodów w budynku z wyłączeniem obwodów zasilających urządzenia i instalacje, które muszą działać w trakcie pożaru. Odłączenie zasilania powinno być jednoznacznie potwierdzone przez urządzenie sygnalizujące (US), będące elementem składowym PWP.

czytaj dalej

Nowość! Pergola MB-OpenSky 120 od Aluprof w wersjach przyściennych – nowy wymiar relaksu na świeżym powietrzu

13 marzec 2024

Możliwość obserwowania przyrody budzącej się z zimowego letargu – rozkwitających drzew i krzewów, pierwszych kwiatów czy śpiewających ptaków to ogromny przywilej, jakim mogą cieszyć się właściciele tarasów, balkonów oraz przydomowych ogrodów. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał i cieszyć się czasem na świeżym powietrzu niezależnie od kaprysów wiosennej aury, warto pomyśleć o stworzeniu zewnętrznej strefy wypoczynku. Pomóc w tym może najnowsza propozycja firmy Aluprof – ciesząca się uznaniem branży i klientów pergola MB-OpenSky 120, którą producent uzupełnił właśnie o warianty przyścienne. Rozwiązanie, łączące w sobie zaawansowaną technologię, komfort użytkowania i elegancki design, idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku domów wolnostojących, jak i popularnych szeregowców, a nawet mieszkań do których przylega taras.

czytaj dalej

Flowcrete wprowadza na rynek epoksydowe posadzki żywiczne z grupy LE (Low Emission) – o niskiej emisji lotnych związków organicznych

13 marzec 2024

Marka Flowcrete, wiodący ekspert od posadzek żywicznych, wprowadza nowe, innowacyjne materiały i technologie dla zielonego budownictwa. Gama systemów posadzkowych o niskiej emisji lotnych związków organicznych (LZO), ze znakiem Indoor Air Comfort® Gold, została właśnie poszerzona o rozwiązania epoksydowe z grupy Flowcrete LE (z j. angielskiego Low Emission). Oferta posadzek żywicznych tej marki, które spełniają rygorystyczne wymagania dotyczące jakości powietrza, obejmuje obecnie powłoki do wszystkich głównych zastosowań – parkingowe, uniwersalne, dekoracyjne i przemysłowe.

czytaj dalej

Wienerberger przedstawia Leadax Roov – najbardziej innowacyjne, cyrkularne rozwiązanie do dachów płaskich

6 marzec 2024

Wienerberger, wiodący producent ceramicznych materiałów budowlanych, rozszerza swoją ofertę o rozwiązanie na dachy płaskie i wprowadza Wienerberger Leadax Roov – innowacyjną, pochodzącą z recyklingu i w pełni nadającą się do przetworzenia białą membranę z PVB, której żywotność wynosi aż do 50 lat. Produkt jest odpowiedzią na współczesne wyzwania środowiskowe dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym. Dodatkowo biały kolor off-white skutecznie odbija światło słoneczne, co wspomaga działanie paneli PV i prowadzi do oszczędności energii oraz ograniczenia występowania miejskich wysp ciepła.

czytaj dalej