architektura

Jak przygotować dom na zmiany klimatu? Dach odgrywa kluczową rolę w ochronie przed trudnymi warunkami atmosferycznymi

24-05-2024

Globalne ocieplenie postępuje, a w związku z tym coraz częściej występują ekstremalne zjawiska pogodowe, jak wichury, ulewy i wysokie temperatury. Sprawia to, że budynki są bardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych i coraz większe znaczenie ma odporność obiektów na nowe wyzwania. W procesie budowy szczególnie istotny jest dach, który w największym stopniu ochrania budynek przed działaniem słońca i wody. Jak może zabezpieczać dom w trakcie ekstremalnych warunków związanych z zmianami klimatu?

czytaj dalej

Dachówki ceramiczne – trwałe, odporne i ponadczasowe

24-05-2024

Wytwarzane z naturalnej gliny dachówki ceramiczne stanowią tradycyjny materiał, którego długowieczność i solidność potwierdzają dachy zabytkowych budynków. Od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów ceniących sobie nie tylko estetykę, ale przede wszystkim wysoką jakość oraz ekologiczność.

czytaj dalej

Tremco CPG dostawcą wysokiej jakości systemów elewacyjnych i parkingowych w nowej inwestycji mieszkaniowej Develia na Pradze Południe

23-05-2024

Aleje Praskie to nowe osiedle mieszkaniowe Develia przy ul. Podskarbińskiej 32/34 w Warszawie. Inwestycja, realizowana przez firmy Kalter i Techbau w roli generalnych wykonawców, powstaje z wykorzystaniem wysokiej jakości technologii budowlanych, w tym rozwiązań proekologicznych. W ukończonych etapach zastosowano specjalistyczne materiały, których producentem i dostawcą jest Tremco CPG. Są to zarówno atrakcyjne estetycznie systemy elewacyjne Dryvit o wysokich parametrach wytrzymałościowych, jak i posadzki parkingowe Flowcrete, dające skuteczną ochronę betonowego podłoża w garażach podziemnych.

czytaj dalej

Czy pompa ciepła efektywnie ogrzeje dom także w mroźne dni?

21-05-2024

Niedawno w jednym z artykułów prasowych można było przeczytać, że pompy ciepła przestają działać, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej -15 st. C. Tak stwierdził „ekspert”, który chciał w ten sposób promować inną technologię. To oczywisty fałsz, bo pompy ciepła typu powietrze-woda są w stanie pobierać energię z otoczenia nawet przy -30 st. C i naturalnie cały czas pracują. Specyfiką układów z pompą ciepła jako samodzielnym źródłem ogrzewania budynku jest natomiast to, że gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej pewnej wartości, mogą częściowo wspomagać się przy wytwarzaniu ciepła energią dostarczaną przez wbudowaną grzałkę elektryczną. Chwilowo pracują więc z mniejszą efektywnością. Przyjrzyjmy się jednak faktom w szerszym ujęciu.

czytaj dalej

Armatura i akcesoria – wybór, który się opłaca

20-05-2024

Łazienka potrafi zachwycać swoim wystrojem. Zależy nam na tym, by sprzyjał on wypoczynkowi i wygodnej pielęgnacji. Jednym z ważnych elementów udanej aranżacji jest spójny wygląd armatury i akcesoriów. Przykłady takich rozwiązań znajdziemy w kolekcjach marki FERRO.

czytaj dalej