Oprogramowanie

Cyfryzacja rynku nieruchomości usprawnia działalność deweloperów i generalnych wykonawców

21 listopad 2022

Nowoczesne zarządzanie procesami w głównej mierze opiera się dziś na danych. Im bardziej złożony proces, tym ważniejsza staje się ich właściwa agregacja oraz analiza. Mechanizm ten dotyczy również branży deweloperskiej, której w usprawnieniu działalności z pomocą przychodzi digitalizacja. Dzięki oprogramowaniu takiemu jak BauApp deweloperzy zyskują wsparcie nie tylko w optymalizacji procesów, ale też w budowaniu przewag konkurencyjnych, koniecznych w tak trudnej sytuacji rynkowej.

czytaj dalej

Jak BIM wpływa na budynki?

10 październik 2022

Wraz z rozwojem rozwiązań informatycznych postępuje cyfryzacja kolejnych dziedzin życia. Szczególnie intensywnie z nowych technologii korzysta sektor budowlany. Building Information Modeling, w skrócie BIM, jest wykorzystywany do projektowania oraz wglądu w stopień zaawansowania inwestycji. Jest to również nieocenione narzędzie w tworzeniu efektywnych systemów odwodnieniowych.

czytaj dalej

Projektowanie instalacji teraz jeszcze prostsze – platforma Uponor BIM

17 maj 2022

Kolizje wykonawcze w projektach, które wychodzą na jaw dopiero na placu budowy, to kosztowne pomyłki – zarówno pod kątem finansów, jak i czasu, który dodatkowo należy poświęcić na poprawną realizację zadania. Między innymi z myślą o przeciwdziałaniu takim problemom rozpoczęto projektowanie w 3D, gdzie marka Uponor stworzyła i stale rozwija platformę Uponor BIM, która nie tylko znacznie ułatwia proces projektowania, ale również ma wpływ na komfortowe zarządzanie obiektem przez cały cykl jego życia.

czytaj dalej

Armacell dla Autodesk Revit® - nowa wersja nakładki ułatwiającej projektowanie

10 maj 2022

Projektowanie systemów instalacyjnych wymaga dużych nakładów pracy, wiedzy technicznej i doskonałej znajomości produktów dostępnych na rynku. Nowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit® jeszcze skuteczniej niż do tej pory pomaga zautomatyzować cały proces. Projektant może skupić się na projektowaniu układu rur czy przewodów, a nakładka sama doda do nich odpowiednie warstwy izolacji o zadanych parametrach. Pozwala również eksportować precyzyjniejsze zestawienia użytych materiałów.

czytaj dalej

Platforma wiedzy dla projektantów systemów elektrycznych

10 styczeń 2022

Praca projektantów rozwiązań z zakresu dystrybucji energii elektrycznej niskiego napięcia jest kluczowa dla bezpieczeństwa osób, budynków oraz mienia. Planowanie instalacji elektrycznej i dobór odpowiednich urządzeń zależy od wielu czynników. Aby ułatwić proces projektowania rozwiązań zgodnie z międzynarodowymi normami, firma Eaton udostępniła platformę online dla projektantów, elektryków i inżynierów systemów energetycznych. Specjalna strefa Projektanta zawiera m.in. konfiguratory, modele BIM, bloki DWG, filmy, instrukcje i karty katalogowe oraz przewodniki i poradniki przygotowane przez ekspertów.

czytaj dalej

WICONA – partner w tworzeniu wymagających projektów

20 październik 2021

Marka WICONA jest synonimem unikalnych konstrukcji aluminiowych bez względu na to czy występuje w postaci funkcjonalnego akcentu jako system drzwi, czy jako okno lub fasada nadająca kształt budynkom. Indywidualizm, który gwarantuje Wicona to nie tylko rozwiązania produktowe, to także możliwości, które daje odpowiednie wsparcie i oprogramowanie, ułatwiające realizację nawet najśmielszych wizji projektantów.

czytaj dalej

E-konferencja: BIM a architektura zrównoważona

24 wrzesień 2021

Konferencja "Bim a architektura zrównoważona" ma za zadanie pokazanie różnych relacji, jakie istnieją pomiędzy cyfrowym modelowaniem a ekologicznymi wskaźnikami przypisywanymi do inwestycji. Zapraszamy do udziału w spotkaniu online, które odbędzie się 30 września 2021 o godz. 9:00. Wystarczy zarejestrować się.

czytaj dalej

Schneider Electric z prestiżową nagrodą na targach ENERGETAB 2021. Oprogramowanie firmy wyróżnione za innowacyjność

20 wrzesień 2021

Firma Schneider Electric, światowy lider cyfryzacji zarządzania energią i automatyki budynkowej, zdobyła brązowy medal za produkt prezentowany na 34. Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2021. Nagrodzone oprogramowanie EcoStruxure Microgrid Advisor to narzędzie pozwalające na zarządzanie mikrosiecią energetyczną. Platforma wykorzystuje zaawansowane algorytmy prognozowania przy wsparciu sztucznej inteligencji.

czytaj dalej

Moduł „TERMOMODERNIZACJA” w strefa-projektanta.pl – NOWOŚĆ!

16 wrzesień 2021

TERMOMODERNIZACJA to ostatnio modne pojęcie, głównie za sprawą rządowego programu dopłat do prac modernizacyjnych związanych z ocieplaniem istniejących budynków mieszkalnych i wymianą nieefektywnych urządzeń grzewczych. To jeden z elementów wdrażanego w Polsce unijnego programu sukcesywnego zmniejszania zużycia energii w budownictwie i minimalizowania strat ciepła z powodu słabo ocieplonych budynków.

czytaj dalej