architektura wnętrz

Podaruj mamie elektronikę ułatwiającą życie. Nietypowe prezenty z kategorii Smart Home i smart AGD.

24-05-2024

Przycisk, który umożliwi sterowanie światłem, roletami i temperaturą w całym domu. Aplikacja, której można kazać wyłączyć pralkę głosowo. Czujnik zalania, który da znać, że pękła rura lub popsuła się zmywarka. Wideofon, dzięki któremu można odebrać paczkę od kuriera, nawet będąc na wakacjach – to tylko niektóre pomysły na nietypowe prezenty z okazji Dnia Matki. Nie ważne w jakim wieku jest mama, którą chcecie obdarować – początkująca, czy już na emeryturze – produkty ułatwiające codzienne funkcjonowanie w domu z pewnością przydadzą się każdej!

czytaj dalej

Trwa akcja „Rowerowy maj”. Inspirujące projekty stref dla rowerów na parkingach w biurowcach

23-05-2024

W wielu miejscach pracy trwa akcja „Rowerowy maj”, która ma na celu promocję tej formy aktywności fizycznej i zachęcenie osób, które na co dzień pracują za biurkiem, do wybierania dwóch kółek jako środka transportu. Aby dojazdy rowerem do biura były przyjemnością, ważne są nie tylko dobra pogoda i rozbudowany system ścieżek rowerowych, ale także odpowiednio przygotowana infrastruktura na miejscu. Sposób aranżacji stref dla tych pojazdów powinien być atrakcyjny estetycznie, ale przede wszystkim czytelny dla wszystkich uczestników ruchu.

czytaj dalej

„Kosmiczna” Irena Kwiatkowska, klimat jak z Barei i architektura niczym budynki Corbusiera? Jest miejsce, które ma to wszystko: to warszawska Wola

22-05-2024

Stolica nie bez powodu jest sercem kultury. Warszawa tętni życiem filmowym, muzycznym i literackim, a jedną z ciekawszych jej dzielnic jest Wola. Bez tej przestrzeni bylibyśmy ubożsi o iście corbusierowską architekturę. To nieoczywiste połączenie – warto zanurzyć się w jego ciekawym świecie i eksplorować Warszawę przez historyczno-kulturową soczewkę. A nocleg? Tylko w Leonardo Royal Warsaw przy ul. Grzybowskiej 45, który właśnie oddał do użytku gości skrzydło z 184 nowymi pokojami.

czytaj dalej

Gotowa na wszystko. Kuchnia ZAJC inspirowana designem lat 50

22-05-2024

Wykonana na zamówienie kuchnia charakteryzuje się ciepłym w odbiorze minimalizmem oraz pełnym balansem formy i funkcji. Naturalna kolorystyka, materiały zaczerpnięte z natury oraz łagodnie zaokrąglony kształt wyspy kuchennej, inspirowany jest powracającym designem lat 50.

czytaj dalej

Ciepły montaż okien i drzwi – jakie wkręty wybrać?

21-05-2024

Sposób, w jaki zamontowane są okna i drzwi wpływa na ich parametry użytkowe, w tym izolacyjność termiczną oraz akustyczną. O jakości montażu tych wyrobów, poza właściwym przygotowaniem podłoża i uszczelnieniem, decyduje również zastosowanie odpowiednich łączników: kołków i wkrętów. Te niewidoczne na pierwszy rzut oka elementy odgrywają bardzo ważną rolę. Jak je dobrać i na co zwrócić uwagę przy ich użyciu?

czytaj dalej

Unikatowe płyty fornirowane

16-05-2024

Płyta fornirowana to optymalne połączenie szlachetnego wyglądu drewna z wszechstronnym zastosowaniem płyt wiórowych. Otrzymujemy urzekający rysunek słojów naturalnego pochodzenia, bez potrzeby piłowania ciężkiego drewna litego. Idealny na ścianę, meble lub elementy dekoracyjne.

czytaj dalej

Dyskretny urok luksusu. Złote detale szaf, garderób i drzwi

15-05-2024

Czasy, gdy luksus kojarzył się z pełnymi przepychu pokojami okraszonymi złotem, minęły bezpowrotnie. Dziś, mówiąc o ekskluzywnie urządzonych wnętrzach, mamy na myśli eleganckie przestrzenie, gdzie kolor złota pojawia się w detalach jako biżuteryjny akcent. W ten sposób mogą zostać wykończone profile szaf, garderób i drzwi...

czytaj dalej

Nowa generacja schronów Scorpio House opracowana przez architektów i inżynierów z BXB studio

14-05-2024

Postanowiliśmy pochylić się w BXB studio nad tematyką schronów, uznając iż jest to obszar przemilczany przez środowisko architektów w Polsce ale również na świecie. Jesteśmy pracownią architektoniczną, w której powstała zupełnie nowa definicja schronów - Scorpio House. Odczarowaliśmy mroczne bunkry i stworzyliśmy starannie opracowaną architekturę pod kątem inżynieryjnym, technologicznym, estetycznym i ideowym.

czytaj dalej