Blachy Pruszyński

Przygotowania do zimy – jak przygotować dach?

25-10-2023

Gdy myślimy o jesieni, pierwszymi skojarzeniami są spadające, kolorowe liście, kasztany i grzyby, ale zaraz potem przypominamy sobie, że jest to zwiastun prędko nadchodzącej zimy. Teraz nie musimy przygotowywać się do zimy tak intensywnie jak nasi przodkowie, ale dobrze jest zawczasu sprawdzić czy z naszym domem, a w szczególności dachem, jest wszystko w porządku.

czytaj dalej

Wytrzymałość blachodachówek

01-08-2023

Blachodachówka to bez wątpienia rozwiązanie, na które warto postawić. O jej świetnej jakości przekonały się miliony właścicieli domów. Blachodachówkę cechuje świetny design, wielość kolorów do wyboru oraz bogactwo kształtów. Oprócz zalet związanych ze stroną wizualną, blachodachówka to również zestaw mocnych stron technicznych. Opisywany materiał na pokrycie odznacza się wytrzymałością, a co za tym idzie przetrwa na naszym dachu przez długie lata.

czytaj dalej

Jaka blachodachówka najtańsza? Powłoki blachodachówek

23-05-2023

Na ceny blachodachówek wpływa wiele czynników, jednym z najważniejszych jest rodzaj powłoki ochronno-dekoracyjnej. Poszczególni producenci stosują nazwy własne powłok, co dla inwestora jest sporym utrudnieniem. Najważniejsze jest jednak to, czy powłoka jest poliestrowa czy poliuretanowa. Za którą zapłacimy mniej?

czytaj dalej