Roben

Röben na Wielkim Pikniku Wiecha w Kielcach

07-06-2024

W najbliższą sobotę, 8 czerwca br., odbędzie się Wielki Piknik w Szkole Rzemiosła Cechu "Wiecha" przy ul. Peryferyjnej 15D w Kielcach. Piknik, zorganizowany przez Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli "Wiecha" stanowić będzie okazję do świętowania półmetka sezonu budowlanego.

czytaj dalej

Zalety dachówek ceramicznych

29-05-2024

Dachówki ceramiczne od lat doceniane są przez inwestorów za szereg zalet, a wśród najczęściej wymienianych znajdują się: długowieczność, trwałość, wytrzymałość i izolacyjność. Ta ostatnia cecha często jest kojarzona z okresem zimowym, jednak warto pamiętać, że ceramiczne pokrycia dachowe oferują wiele niezrównanych korzyści również podczas upalnych dni. W rzeczywistości ich zalety przewyższają właściwości innych materiałów stosowanych do pokrycia dachu.

czytaj dalej

Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce – Zamość

29-05-2024

Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Zamościu odzyskuje blask jednej z najokazalszych i najoryginalniejszych budowli XVII wieku. Liczne przebudowy, które miały na celu adaptowanie bazyliki na potrzeby użyteczności wojskowej czy publicznej, sprawiły, że przywrócenie pierwotnego wyglądu świątyni, będącej jednym z cenniejszych zabytków Zamościa, wymagało szeroko zakrojonej rewitalizacji.

czytaj dalej

Nadleśnictwo Czaplinek – nowoczesność połączona z tradycją

29-05-2024

Nadleśnictwo Czaplinek położone jest w południowo-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, na obszarze powiatu drawskiego oraz szczecineckiego. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się jezioro Drawsko będące drugim pod względem głębokości jeziorem w Polsce. W tej przepięknej okolicy powstała nowa siedziba Nadleśnictwa Czaplinek, za której projekt odpowiada szczecińska spółka OZON Architekci.

czytaj dalej

Jak poprawnie układać dachówki płaskie?

28-05-2024

Najbardziej stylowe i minimalistyczne dachówki płaskie najlepiej prezentują się na dachach, gdy są układane bez przesunięcia. Zapewniają one szczelne, solidne i wytrzymałe pokrycie, które znacznie podnosi estetykę całego budynku. Pokrycie z dachówek płaskich jest jednak trudniejsze do wykonania. Jak zatem uniknąć błędów?

czytaj dalej

Przywrócony blask zabytków

27-05-2024

Niezwykłej urody budynków w Warszawie nie brakuje, jednak ich stan nie zawsze pozwala cieszyć się ich wyjątkowością. Do niedawna podobnie było z dwoma obiektami, które w ostatnich latach przeszły spektakularną metamorfozę, dzięki czemu triumfalnie wróciły na listę najciekawszych obiektów w stolicy. Przeprowadzenie szeroko zakrojonych prac pozwoliło tchnąć nowe życie w Pałac Tyszkiewiczów oraz Hotel Belotto, a za sukcesem obu przedsięwzięć w dużej mierze stoi dachówka ceramiczna firmy Röben.

czytaj dalej

Dachówki ceramiczne – trwałe, odporne i ponadczasowe

24-05-2024

Wytwarzane z naturalnej gliny dachówki ceramiczne stanowią tradycyjny materiał, którego długowieczność i solidność potwierdzają dachy zabytkowych budynków. Od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów ceniących sobie nie tylko estetykę, ale przede wszystkim wysoką jakość oraz ekologiczność.

czytaj dalej