taras

Piękny i funkcjonalny taras na lata? Z odpowiednimi rozwiązaniami nawierzchniowymi to możliwe

19-07-2024

Stworzenie tarasu, który będzie efektowny, łatwy w utrzymaniu, a jednocześnie przez długi czas zachowa swoje walory estetyczne – to nie lada wyzwanie. Kluczowe znaczenie dla trwałości, ale też funkcjonalności i atrakcyjności stworzonej przestrzeni ma wybór materiału nawierzchniowego. Na jaki produkt zatem postawić, by cieszyć się pięknie wyglądającym tarasem przez długie lata?

czytaj dalej

Taras w stylu nowoczesnym. Jak go urządzić?

16-07-2024

W podwarszawskiej miejscowości kryje się piękny leśny ogród przylegający do nowoczesnego domu. Dzięki ciekawym formom mebli, starannie dobranym dodatkom i egzotycznym roślinom, udało się tu uzyskać efekt przytulności w nowoczesnym stylu. Taki dodatkowy letni pokój do wypoczynku, rodzinnych spotkań i relaksu na tarasie, to marzenie wielu z nas. Jak dobrać wyposażenie, materiały i rośliny, by wszystko na tarasie wyglądało stylowo i harmonijnie?

czytaj dalej

Egzotyka na wyciągnięcie ręki

11-07-2024

Aby poczuć odrobinę egzotyki, nie trzeba wyjeżdżać za ocean. Deski tarasowe i elewacyjne z egzotycznych gatunków drewna gwarantują piękne widoki, niezależnie od pogody i lokalizacji. Jakie gatunki drewna są idealne na taras? A jakie na elewację? Odpowiedzi na te pytania udziela Darina Lazarowa z JAF Polska.

czytaj dalej

Z DALEKA OD MIEJSKIEGO ZGIEŁKU

18-06-2024

Uciekając od miejskiego zgiełku szukamy miejsc, które pozwolą nam odnaleźć spokój oraz harmonię w codziennym życiu. Las, widok na góry oraz cisza, którą przerywa jedynie śpiew ptaków – to prawdziwa odskocznia od betonowej dżungli. Do tego powrót do korzeni, czyli dom, w którym będzie dominowało ciepło, elegancja i historia. Styl dworkowy idealnie wkomponuje się nie tylko w otaczając krajobraz, ale stanie się dla nas bastionem spokoju oferującym piękne widoki oraz komfortowe życie w zgodzie z naturą.

czytaj dalej

Jakie deski do wykończenia domowego basenu?

07-06-2024

Marzenie o posiadaniu domu z basenem jest całkiem realne i osiągalne. Nie trzeba przecież mieć ogromnego basenu olimpijskiego, żeby móc chłodzić się w nim w upalny dzień. Ważne jest jednak odpowiednie wykończenie jego otoczenia, które zapewni trwałość i bezpieczeństwo - na przykład za pomocą solidnych, drewnianych desek. Ale jak wybrać najlepsze materiały do tego celu? Na to pytanie odpowiadają eksperci z JAF Polska.

czytaj dalej

Zielony taras potrzebny od zaraz!

05-06-2024

Już tylko dni dzielą nas od kalendarzowego lata – to ostatni moment, żeby zbudować lub urządzić taras w ogrodzie. Podpowiadamy, jak szybko stworzyć przestrzeń, która w letnich miesiącach stanie się naszym zielonym azylem.

czytaj dalej

Bangkirai – idealne rozwiązanie na egzotyczny taras

27-05-2024

Drewno tarasowe, o ile jest dobrze dobrane i zamontowane, może przetrwać przez wiele lat. Do tego celu bangkirai wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Darina Lazarova, ekspert z firmy JAF Polska opowiada o tym wyjątkowym gatunku drewna pochodzącym z regionu południowo-wschodniej Azji.

czytaj dalej

O czym pamiętać, wybierając drzwi i okna na taras?

17-04-2024

Budowa i wykańczanie domu to inwestycja na lata. W związku z tym w projekcie wymarzonego obiektu należy uwzględnić rozwiązania, które będą trwałe i funkcjonalne, a jednocześnie wpiszą się w najnowsze trendy. Wśród nich można wymienić okna i drzwi tarasowe, które stanowią jeden z najważniejszych elementów wpływających na odbiór całego budynku, a domownikom zapewniają panoramiczny widok na otoczenie. Podczas wyboru idealnej stolarki otworowej na taras należy jednak pamiętać o kilku kwestiach.

czytaj dalej

Jaką chemię zastosować do drewna na zewnątrz?

12-04-2024

Każdy stolarz wie, że drewno niezabezpieczone i wystawione na bezpośredni wpływ warunków atmosferycznych, z czasem degraduje. Niektóre reklamy starają się temu przeczyć i obiecują, że dany środek zabezpieczy drewno raz na zawsze. Zanim wybierzemy środek, zacznijmy więc od podstaw. Nawet najlepszy środek nie działa wiecznie. Pamiętajmy o regularnej impregnacji, a nie tylko w pierwszym roku od montażu nowego tarasu.

czytaj dalej