wystawa

Wystawa „Plany na przyszłość | LAB” przechodzi w ręce OW SARP

22-06-2022

Architektoniczna wystawa „Plany na przyszłość” stała się obowiązkowym punktem w kalendarzu wielu warszawiaków, w tym również architektów i projektantów. Wydarzenie, obecne od ponad dwudziestu lat w przestrzeni wystawienniczej Warszawy dzięki Centrum Łowicka, nabierze teraz nowego kolorytu, stając się nie tylko miejscem przeglądu planowanych budynków, ale przede wszystkim platformą dialogu z ich autorami. Od 2022 r. organizacja projektu przechodzi w ręce Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. „Plany na Przyszłość | LAB” przybliżą nam nie tylko planowany efekt zamierzeń projektowych, ale postarają się odpowiedzieć na pytanie o przyczynę i skutki architektury w Warszawie.

czytaj dalej

Do 10 maja przedłużony został nabór do wystawy Plany na przyszłość/ LAB

05-05-2022

PLANY na przyszłość/ LAB to inicjatywa, która kontynuuje wieloletnią już tradycję „Planów na przyszłość”, wydarzenia cyklicznie organizowanego przez Centrum Kultury Łowicka we współpracy z warszawskim oddziałem SARPu, Miastem Stołecznym Warszawa i wieloma instytucjami kultury. Od 2022 roku projektem opiekuje się OW SARP, a priorytetem jest integrowanie środowiska architektów, urbanistów, sympatyków architektury i mieszkańców. Na wystawę można zgłaszać projekty powstałe na terenie Warszawy! Nabór kończy się 10 maja.

czytaj dalej

Nowa postać w zespole kreatywnym Nobonobo

19-04-2022

Polska marka po raz kolejny zaskoczyła i podbiła serca miłośników dobrego designu i pięknych wnętrz. Tym razem premiera nowej kolekcji miała miejsce w słonecznej Saragossie, gdzie podczas prestiżowych targów branżowych zaprezentowano między innymi sofę Lanube. Ewa Półtorak, designerka stojąca za projektem, właśnie dołączyła do zespołu Nobonobo.

czytaj dalej

Ogłoszenie finalistów konkursu Mies van der Rohe Award 2022

14-02-2022

Już za kilka dni przedstawiciele Komisji Europejskiej, wraz z OW SARP i Fundacją Miesa van der Rohe , ujawnią pięciu finalistów Nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie Architektury Współczesnej 2022 – Mies Van Der Rohe Award. Ogłoszenie oczekiwanej listy finalistów najbardziej prestiżowego konkursu w świecie europejskiej architektury, odbędzie się w środę, 16 lutego 2022 r. o godz.10.00, w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury. Wydarzeniu towarzyszy wystawa dzieł polskiej architektury, nominowanych do nagrody EU Mies Award w 2022 roku. Ogłoszenie finalistów jest okazją do spotkania przedstawicieli organizatorów wystawy, czyli Fundacji Miesa van der Rohe, Miasta Stołecznego Warszawy oraz Inicjatora ekspozycji Oddziału Warszawskiego SARP, ekspertów, mediów, mecenasów i autorów nominowanych polskich obiektów.

czytaj dalej

Międzynarodowe Biennale Architektury 2021 z udziałem Deceuninck za nami

17-11-2021

Już po raz szesnasty w Krakowie odbyła się impreza będąca interdyscyplinarną wymianą doświadczeń środowisk architektonicznych z Polski i zagranicy. W tym roku na Międzynarodowym Biennale Architektury w Krakowie istotną rolę odegrał wątek „RE-USE”, mający na celu promowanie idei recyclingu. Motyw ten odgrywa bardzo duże znaczenie w firmie Deceuninck, która była jedynym z partnerów wydarzenia.

czytaj dalej

NEXT STEP - OKK! design wraca po przerwie! Relacja z 18. edycji

22-09-2021

Za nami 18. edycja OKK! design – cyklu spotkań zrzeszających architektów, projektantów, wielbicieli designu, dziennikarzy i najlepsze marki wnętrzarskie. Tym razem goście zgromadzeni w industrialnej przestrzeni MYSIA 3 wzięli udział w premierze najnowszej kolekcji podłóg BARLINEK NEXT STEP, wysłuchali inspirujących wystąpień znakomitych gości specjalnych: Szymona Hanczara, Przemo Łukasika, Tomka i Gosi Rygalik, a także poznali trendy z tegorocznych targów w Mediolanie.

czytaj dalej