architektura

Beton powszechny - uniwersalne zastosowanie, duże korzyści

19-06-2024

Beton fizyczny to uniwersalny materiał konstrukcyjny, mający zastosowanie zarówno w ścianach nośnych, jak i nienośnych we wszystkich rodzajach budynków. Robert Janiak, Product Manager firmy H+H wyjaśnił, dlaczego beton komórkowy stał się najczęściej wybieranym materiałem ściennym.

czytaj dalej

Inwestycja AFI Home Metro Park w Warszawie z efektami specjalnymi na elewacji

19-06-2024

AFI Home Metro Park to nowoczesna inwestycja z mieszkaniami na wynajem usytuowana przy ul. Krzemienieckiej 10 w Warszawie. Atrakcyjna lokalizacja budynku, w pobliżu przystanków Metro Słodowiec i Metro Marymont oraz parków Stawy Kellera i Kaskada, zapewnia dogodny dojazd do centrum miasta oraz możliwości korzystania z terenów zielonych. W obiekcie zastosowano złożony system izolacji cieplnej ścian zewnętrznych marki Dryvit – Drysulation PRO, co pozwoliło uzyskać wysokie parametry w zakresie izolacyjności termicznej i wytrzymałości mechanicznej, a także atrakcyjny efekt architektoniczny.

czytaj dalej

Nadbudowy - jak wykorzystać potencjał istniejących budynków

12-06-2024

Wokół projektów nadbudów toczy się wiele dyskusji dotyczących nie tylko aspektów architektonicznych, ale też administracyjnych czy prawnych. Choć wiele kwestii wciąż czeka na rozwiązanie, jedno nie ulega wątpliwości – nadbudowy mogą być doskonałą odpowiedzią na wiele problemów współczesnych miast.

czytaj dalej

Pompy ciepła – system ogrzewania domu oraz chłodzenia budynków

12-06-2024

Planujesz zakup pompy ciepła? Świetnie się składa, ponieważ przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkową promocję! Dzięki niej nie tylko możesz zgarnąć zwrot na swoje konto, ale też zyskasz nowoczesne urządzenie, które zwiększy komfort cieplny w Twoim budynku. Sprawdź, co przygotowaliśmy i skorzystaj z okazji, aby cieszyć się wygodą i oszczędnościami przez cały rok!

czytaj dalej

Czy Twój dom jest gotowy na pompę ciepła?

12-06-2024

Pompy ciepła to jedna z najnowocześniejszych technologii grzewczych dla domów, przy czym jak żadna inna łączy ona kilka istotnych cech – znaczące wykorzystanie energii odnawialnej, zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne, a jednocześnie zapewnienie najwyższej efektywności ogrzewania i komfortowej obsługi przy relatywnie niskich kosztach eksploatacji. Dlatego właśnie ta technologia obecnie tak intensywnie się rozwija, zastępując inne rozwiązania grzewcze nie tylko w nowych, ale i starszych budynkach. Trzeba jednak pamiętać, że im lepiej nasz dom jest przygotowany na pompę ciepła, tym większy jest potencjał korzyści, które dzięki niej można osiągnąć.

czytaj dalej

„Montaż DACHRYNNY jest satysfakcjonujący”

04-06-2024

Galeco, producent DACHRYNNY, jedynego na rynku rozwiązania 2w1, w którym dach łączy się z systemem rynnowym ukrytym w jego strukturze i elewacji budynku, prezentuje pierwszą z cyklu rozmów z dekarzami, którzy mieli już szansę montować nowatorski produkt.

czytaj dalej

Zalety dachówek ceramicznych

29-05-2024

Dachówki ceramiczne od lat doceniane są przez inwestorów za szereg zalet, a wśród najczęściej wymienianych znajdują się: długowieczność, trwałość, wytrzymałość i izolacyjność. Ta ostatnia cecha często jest kojarzona z okresem zimowym, jednak warto pamiętać, że ceramiczne pokrycia dachowe oferują wiele niezrównanych korzyści również podczas upalnych dni. W rzeczywistości ich zalety przewyższają właściwości innych materiałów stosowanych do pokrycia dachu.

czytaj dalej

Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce – Zamość

29-05-2024

Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Zamościu odzyskuje blask jednej z najokazalszych i najoryginalniejszych budowli XVII wieku. Liczne przebudowy, które miały na celu adaptowanie bazyliki na potrzeby użyteczności wojskowej czy publicznej, sprawiły, że przywrócenie pierwotnego wyglądu świątyni, będącej jednym z cenniejszych zabytków Zamościa, wymagało szeroko zakrojonej rewitalizacji.

czytaj dalej

Nadleśnictwo Czaplinek – nowoczesność połączona z tradycją

29-05-2024

Nadleśnictwo Czaplinek położone jest w południowo-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, na obszarze powiatu drawskiego oraz szczecineckiego. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się jezioro Drawsko będące drugim pod względem głębokości jeziorem w Polsce. W tej przepięknej okolicy powstała nowa siedziba Nadleśnictwa Czaplinek, za której projekt odpowiada szczecińska spółka OZON Architekci.

czytaj dalej

Miernicza 9 – odrestaurowane piękno

28-05-2024

Wokół nas, jak grzyby po deszczu, wyrastają budynki o nowoczesnym, nierzadko intrygującym designie na miarę naszych czasów. Jednak w polskim krajobrazie nie brakuje również starych kamienic, będących świadectwem minionych epok oraz ważną częścią tożsamości miast i integralnym elementem ich tkanki architektonicznej. Magia renowacji sprawia, że wiele historycznych obiektów otrzymuje drugie życie. Jednym z takich przykładów jest kamienica przy ul. Mierniczej 9 we Wrocławiu, nagrodzona tytułem Fasada Roku 2023.

czytaj dalej