architektura wnętrz

Harmonia natury i smaku. Food Hall WITA

18-06-2024

Gdynia to miasto pełne niespodzianek, słynące z dynamicznego rozwoju, pięknych plaż i modernistycznej architektury, która przyciąga turystów z całego świata. Centrum Handlowe Witawa, zlokalizowane w sercu zielonej dzielnicy Witomino, przez lata pełniło funkcję lokalnego centrum handlu i spotkań. Teraz, nieco zapomniane, dzięki zaangażowaniu pracowni Biuro Kreacja ma szansę na nowo odżyć. Projekt food hall-u, będący rewitalizacją istniejących przestrzeni, to ambitne przedsięwzięcie, którego podjęła się gdyńska pracownia projektowa z Dorotą Terlecką na czele.

czytaj dalej

Ponadczasowy chrom w łazienkowym wnętrzu

10-06-2024

Chrom był popularnym materiałem wykończeniowym w łazienkach już od lat 20. XX wieku, kiedy to zyskał na popularności w stylu art deco. Od tego czasu pozostaje istotnym elementem w aranżacji salonów kąpielowych.

czytaj dalej

7 czerwca, Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Czyste mikrobiologicznie posadzki żywiczne Flowfresh jako wsparcie codziennych procesów czyszczenia w zakładach spożywczych

06-06-2024

Materiały wykończeniowe stosowane w zakładach branży spożywczej mają duży wpływ na jakość i bezpieczeństwo wytwarzanej w nich żywności. Bezspoinowe posadzki żywiczne z grupy Flowfresh z dodatkiem Polygiene<sup>®</sup> pozwalają zachować wysoki poziom higieny, m.in. dzięki temu, że zapobiegają wytwarzaniu się filmu biologicznego i namnażaniu bakterii na ich powierzchni. Jednocześnie, aby skutecznie spełniały swoją rolę, powinny być optymalnie dobrane do specyficznych warunków użytkowych oraz obciążeń mechanicznych.

czytaj dalej

Jak oświetlenie architektoniczne kreuje przestrzeń?

06-06-2024

Światło ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz odbiór przestrzeni, w której żyjemy. Obserwując aktualne trendy, zauważamy, że coraz większą rolę w projektach domów pełnią duże przeszklenia, które zapewniają optymalną dawkę naturalnego światła. Podobną funkcję spełnia oświetlenie architektoniczne, które pozwala kreować przestrzeń za pomocą odpowiednio dobranych systemów oświetleniowych.

czytaj dalej

Słoneczne barwy w aranżacji wnętrz. Wprowadź do przestrzeni najgorętszy trend z targów Salone del Mobile!

05-06-2024

Targi Salone del Mobile w Mediolanie są dla projektantów wnętrz tym, czym paryski fashion week dla entuzjastów mody – najważniejszym świętem w świecie designu. Tegoroczną edycję wydarzenia opanowały żywe, słoneczne kolory, takie jak żółty i pomarańczowy, które są odważną alternatywą dla wszechobecnego beżu. Jak jednak wprowadzić trend energetycznej palety barw do przestrzeni, nie przytłaczając jej?

czytaj dalej

Moc natrysku

03-06-2024

Historia natrysków sięga starożytności, odkrycia archeologiczne wskazują, że już wtedy Grecy i Rzymianie korzystali z publicznych łaźni, które wyposażone były w systemy spuszczania wody, umożliwiające kąpiele. Prysznice jakie znamy dzisiaj, zaczęły zyskiwać popularność w XX wieku, a rozwój designu i technologii sprawił, że stały się integralną częścią łazienek.

czytaj dalej

Siła prostoty: wizualnie lekkie kabiny prysznicowe

29-05-2024

Kabina prysznicowa, której niemal nie widać, czyli złożona z przejrzystego szkła i minimum elementów. Wizualnie lekkie kabiny prysznicowe Radaway to nie tylko kwintesencja minimalizmu… Sprawdzą się w łazienkach zaaranżowanych w różnych stylach.

czytaj dalej