dach

Po co Ci rynna? Nowa kampania reklamowa Galeco

14-06-2024

„Po co Ci rynna” — czy lider w produkcji systemów rynnowych może promować się tak kontrowersyjnym hasłem? Może! Bo dzięki niemu przewrotnie przypomina, jak ważnym elementem dachu są rynny, także wtedy, gdy chcemy stworzyć minimalistyczną, jednolitą bryłę budynku.

czytaj dalej

Röben na Wielkim Pikniku Wiecha w Kielcach

07-06-2024

W najbliższą sobotę, 8 czerwca br., odbędzie się Wielki Piknik w Szkole Rzemiosła Cechu "Wiecha" przy ul. Peryferyjnej 15D w Kielcach. Piknik, zorganizowany przez Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli "Wiecha" stanowić będzie okazję do świętowania półmetka sezonu budowlanego.

czytaj dalej

„Montaż DACHRYNNY jest satysfakcjonujący”

04-06-2024

Galeco, producent DACHRYNNY, jedynego na rynku rozwiązania 2w1, w którym dach łączy się z systemem rynnowym ukrytym w jego strukturze i elewacji budynku, prezentuje pierwszą z cyklu rozmów z dekarzami, którzy mieli już szansę montować nowatorski produkt.

czytaj dalej

Zalety dachówek ceramicznych

29-05-2024

Dachówki ceramiczne od lat doceniane są przez inwestorów za szereg zalet, a wśród najczęściej wymienianych znajdują się: długowieczność, trwałość, wytrzymałość i izolacyjność. Ta ostatnia cecha często jest kojarzona z okresem zimowym, jednak warto pamiętać, że ceramiczne pokrycia dachowe oferują wiele niezrównanych korzyści również podczas upalnych dni. W rzeczywistości ich zalety przewyższają właściwości innych materiałów stosowanych do pokrycia dachu.

czytaj dalej

Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce – Zamość

29-05-2024

Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Zamościu odzyskuje blask jednej z najokazalszych i najoryginalniejszych budowli XVII wieku. Liczne przebudowy, które miały na celu adaptowanie bazyliki na potrzeby użyteczności wojskowej czy publicznej, sprawiły, że przywrócenie pierwotnego wyglądu świątyni, będącej jednym z cenniejszych zabytków Zamościa, wymagało szeroko zakrojonej rewitalizacji.

czytaj dalej

Jak urządzić poddasze z elektrycznymi oknami dachowymi?

29-05-2024

Lubimy żyć coraz wygodniej. Otaczamy się zautomatyzowanymi sprzętami, obsługujemy domową instalację grzewczą za pomocą pilota czy smartfona. Stolarka otworowa nie pozostaje w tyle – okna dachowe mają znakomicie przemyślane systemy sterowania elektrycznego.

czytaj dalej

Jak poprawnie układać dachówki płaskie?

28-05-2024

Najbardziej stylowe i minimalistyczne dachówki płaskie najlepiej prezentują się na dachach, gdy są układane bez przesunięcia. Zapewniają one szczelne, solidne i wytrzymałe pokrycie, które znacznie podnosi estetykę całego budynku. Pokrycie z dachówek płaskich jest jednak trudniejsze do wykonania. Jak zatem uniknąć błędów?

czytaj dalej