oświetlenie

Jak oświetlenie architektoniczne kreuje przestrzeń?

06-06-2024

Światło ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz odbiór przestrzeni, w której żyjemy. Obserwując aktualne trendy, zauważamy, że coraz większą rolę w projektach domów pełnią duże przeszklenia, które zapewniają optymalną dawkę naturalnego światła. Podobną funkcję spełnia oświetlenie architektoniczne, które pozwala kreować przestrzeń za pomocą odpowiednio dobranych systemów oświetleniowych.

czytaj dalej

Forma i funkcjonalność: 4 zasady oświetlenia nowoczesnego ogrodu

08-05-2024

W dobie architektonicznej prostoty liczy się spójność aranżacji. W kontekście planowania ogrodów i balkonów oznacza to przemyślany w każdym detalu projekt, który zapewni nie tylko przestrzeń do relaksu, zabawy i spotkań na świeżym powietrzu, ale również harmonijny odbiór w połączeniu z nowoczesną bryłą budynku. O czym warto pamiętać? Cennych rad udziela Małgorzata Nowodworska, dyrektor kreatywny Nowodvorski Lighting.

czytaj dalej

Nowy konfigurator oświetlenia od Lena Lighting pozwala na precyzyjne rozlokowanie lamp w pomieszczeniu

23-01-2024

Lena Lighting stworzyła konfigurator, umożliwiający szybkie i łatwe dostosowanie linii świetlnych do indywidualnych wymagań. Użytkownicy mogą wybierać spośród sześciu różnych lamp wielkopolskiego producenta i precyzyjnie zaplanować ich rozlokowanie w pomieszczeniu. To rozwiązanie dla osób poszukujących intuicyjnych narzędzi do planowania przestrzeni.

czytaj dalej

Klimat nie tylko od święta – o oświetleniu w salonie

28-11-2023

Salon to szczególne miejsce w każdym domu. Tu wypoczywamy, przyjmujemy gości i spędzamy czas z rodziną, celebrując wspólne wieczory, święta czy inne uroczystości. Kluczową rolę w budowaniu odpowiedniego nastroju ma oświetlenie. O tym, na co zwrócić uwagę przy doborze funkcjonalnych i klimatycznych rozwiązań mówi Małgorzata Nowodworska, Dyrektor Kreatywny Nowodvorski Lighting.

czytaj dalej

Małe wnętrza, spore wyzwanie - o czym pomyśleć projektując oświetlenie?

21-09-2023

Małe jest piękne, ale w kontekście aranżacji wnętrza bywa również kłopotliwe. Ograniczona metrażem przestrzeń musi spełniać mnóstwo funkcji, czasem łącząc je ze sobą. Bywa np. że salon w ciągu dnia jest miejscem pracy, a nocą pełni rolę sypialni. O tym w jaki sposób zaplanować oświetlenie w tego rodzaju projektach mówi Weronika Płońska, koordynator działu sprzedaży projektowej w Nowodvorski Lighting.

czytaj dalej

Jasne i funkcjonalne poddasze. O czym pamiętać planując oświetlenie?

30-08-2023

Adaptacja poddasza to jedno z bardziej skomplikowanych wyzwań projektowych. Zanim uda się stworzyć dodatkową przestrzeń użytkową trzeba zmierzyć się często z niestandardową formą pomieszczeń, skosami czy odkrytymi elementami konstrukcji dachu. O sposobach na stworzenie w takim wnętrzu oświetlenia, które będzie zarówno funkcjonalne, jak i nada odpowiedniego klimatu opowiada Małgorzata Nowodworska, Dyrektor Kreatywny Nowodvorski Lighting.

czytaj dalej

Nowości na jesień od Studio Forma 96

31-07-2023

Kończy się lato, a wraz z nim okres wojaży, tych bliskich i dalekich. Znów skupimy swoją uwagę na tym, co jest dla nas najważniejsze. Na swoim domu. I na tym, by stworzyć w nim idealne warunki do wypoczynku i długich jesiennych wieczorów z np. z dobrą lekturą. W Studio Forma 96 pojawią się w tym czasie nowości, które pozwolą wzbogacić wnętrze salonu o przytulne oświetlenie, sypialnię o nowe wygodne łóżko, a garderobę o rozwiązania, które poszerzają definicję przechowywania o nowe funkcjonalności.

czytaj dalej

Balkon, taras i ogród – oświetlenie zewnętrzne doda im blasku

13-04-2023

Ogrody i balkony, nawet te najmniejsze, są w dzisiejszych czasach na wagę złota. Umożliwiają nie tylko kontakt z naturą, ale i zapewniają dodatkową przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. Aby tymi zakątkami w pełni się cieszyć, warto zadbać o zewnętrzne oświetlenie, które pozwoli na korzystanie z nich także po zmroku, a odpowiednio zaprojektowane wprowadzi również nastrój i doda odrobinę magii. Od czego zacząć planowanie takiego oświetlenia, opowiada Małgorzata Nowodworska, ekspert marki Nowodvorski Lighting.

czytaj dalej