ściany

Beton powszechny - uniwersalne zastosowanie, duże korzyści

19-06-2024

Beton fizyczny to uniwersalny materiał konstrukcyjny, mający zastosowanie zarówno w ścianach nośnych, jak i nienośnych we wszystkich rodzajach budynków. Robert Janiak, Product Manager firmy H+H wyjaśnił, dlaczego beton komórkowy stał się najczęściej wybieranym materiałem ściennym.

czytaj dalej

Inwestycja AFI Home Metro Park w Warszawie z efektami specjalnymi na elewacji

19-06-2024

AFI Home Metro Park to nowoczesna inwestycja z mieszkaniami na wynajem usytuowana przy ul. Krzemienieckiej 10 w Warszawie. Atrakcyjna lokalizacja budynku, w pobliżu przystanków Metro Słodowiec i Metro Marymont oraz parków Stawy Kellera i Kaskada, zapewnia dogodny dojazd do centrum miasta oraz możliwości korzystania z terenów zielonych. W obiekcie zastosowano złożony system izolacji cieplnej ścian zewnętrznych marki Dryvit – Drysulation PRO, co pozwoliło uzyskać wysokie parametry w zakresie izolacyjności termicznej i wytrzymałości mechanicznej, a także atrakcyjny efekt architektoniczny.

czytaj dalej

Doskonały wygląd elewacji na lata z gwarancją na nieporastanie, niezależnie od użytego materiału ociepleniowego? Z tynkiem hydrofilowym to możliwe!

12-06-2024

Elewacja to nie tylko wizytówka budynku, ale także jego pierwsza linia obrony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Wybór odpowiedniego tynku jest zatem kluczowy dla zapewnienia trwałości i estetyki fasady. Warto jednak pamiętać, by tynk, na który się zdecydujemy, nie tylko posiadał doskonałe właściwości użytkowe, ale też pozostawał kompatybilny z zastosowanym systemem ocieplenia pochodzącym od jednego producenta. Jednak nawet jeśli nie wiemy, jakie rozwiązania zostały wcześniej wykorzystane, jesteśmy w stanie skutecznie zabezpieczyć elewację przed niekorzystnymi czynnikami i tym samym cieszyć się atrakcyjnym wyglądem budynku przez długie lata. Na jakie produkty warto zatem postawić?

czytaj dalej

Cemex doceniony za zarządzanie różnorodnością w pracy

29-05-2024

Sukces Cemex Polska w badaniu Diversity IN Check – już po raz czwarty firma znalazła się w gronie pracodawców-liderów w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzją w Polsce. Listę wyróżnionych przedsiębiorstw poznaliśmy 21 maja podczas tegorocznej gali finałowej Miesiąca Różnorodności. Organizatorem IV edycji badania Diversity IN Check było Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

czytaj dalej

ISOVER doceniony przez klientów. Marka zdobywcą I. miejsca w programie Konsumencki Lider Jakości 2024 w kategorii „Systemy dociepleń”

07-05-2024

ISOVER umacnia się na pozycji lidera branży. Producent wełny mineralnej i rozwiązań izolacyjnych dla budownictwa, przemysłu i energetyki po raz 13. z rzędu zajął I. miejsce w programie Konsumencki Lider Jakości 2024 w kategorii „Systemy dociepleń”. To ogromny sukces marki i dowód na jej rosnącą rozpoznawalność oraz nieustanne zaufanie, jakim darzą ją klienci.

czytaj dalej

Inspiracje projektowe od marki Dryvit – nowe kolory tynków dekoracyjnych do wnętrz z efektem kamienia i kamienia z miką

26-04-2024

Dryvit, ekspert od systemów ociepleń ścian zewnętrznych i materiałów elewacyjnych, wprowadził do swojej oferty nowe kolory tynków dekoracyjnych przeznaczonych do stosowania we wnętrzach. Wewnętrzne wyprawy tynkarskie tej marki posiadają certyfikaty potwierdzające niski poziom emisji lotnych związków organicznych oraz Atest Higieniczny PZH. Obecnie są dostępne w wielu odcieniach bieli, szarości i kolorystyce ziemi. Pozwalają uzyskać oryginalne efekty wizualne nawiązujące m.in. do kamienia i kamienia z miką.

czytaj dalej

Jak zdobyć dofinansowanie do termomodernizacji budynku w 2024 roku?

02-04-2024

Termomodernizacja to skuteczny sposób na zmniejszenie zużycia energii, oszczędności w domowym budżecie i poprawę komfortu życia. Najlepsze efekty daje kompleksowa termomodernizacja: wymiana okien, drzwi zewnętrznych i bramy garażowej, ocieplenie budynku oraz wymiana źródła ciepła. W 2024 roku przy termomodernizacji możemy skorzystać m.in. ze wsparcia z programu „Czyste Powietrze” oraz z ulgi termomodernizacyjnej. Jak zdobyć dofinansowanie?

czytaj dalej

Z czego budować ściany działowe. Zalety rozwiązań silikatowych i z betonu komórkowego

27-03-2024

Ściany działowe pozwalają na funkcjonalny podział przestrzeni we wnętrzach. Decydując się na daną technologię i rodzaj materiałów do ich wznoszenia, należy wziąć pod uwagę oczekiwane parametry przegrody, takie jak jej nośność, ciężar czy izolacyjność akustyczną. O czym jeszcze warto wiedzieć, dokonując wyboru, podpowiada Robert Janiak, Product Manager firmy H+H.

czytaj dalej

Nowość w ofercie marki Dryvit! Gotowe do montażu panele elewacyjne z efektem dekoracyjnym – PanelFlex

21-03-2024

Marka Dryvit, ekspert od systemów ociepleń i materiałów elewacyjnych, wprowadza do swojej oferty prefabrykowane, elastyczne panele dekoracyjne PanelFlex. Nowe rozwiązanie jest przeznaczone do stosowania na zewnątrz jako element systemu ocieplenia ścian zewnętrznych budynku (ETICS). Pozwala uzyskać atrakcyjny efekt wizualny w postaci powtarzalnych wzorów liniowych (ryfli) lub wzorów nawiązujących wyglądem do struktury drewna.

czytaj dalej

Nowości w ofercie Dryvit – wysokiej jakości farby do wnętrz w opakowaniach przyjaznych dla środowiska

05-03-2024

Dryvit, ekspert od systemów ociepleń budynków i materiałów elewacyjnych, wprowadził do swojej oferty nowe farby do wnętrz oraz żelowy grunt do przygotowania pod nie podłoża. Na bazie wieloletniego doświadczenia ze specjalistycznymi technologiami dla budownictwa ten uznany producent stworzył farby ścienne i sufitowe, które łączą wysoką jakość krycia i głęboki kolor, a przy tym są łatwe w aplikacji. Nowe produkty są też przyjazne dla środowiska – mają niską zawartość lotnych związków organicznych, a ich opakowania w co najmniej 50% pochodzą z recyklingu.

czytaj dalej