fasady

Smolna Sopot – spotkanie Dalekiego Wschodu ze Skandynawią

13-06-2024

Czy można mieszkać w popularnej, dużej miejscowości turystycznej, a jednocześnie cieszyć się ciszą i spokojem? Przykład osiedla Smolna Sopot pokazuje, że jak najbardziej jest to możliwe. To jednak nie jedyne atuty tej inwestycji. Zachwyca ona także architekturą, będącą odwzorowaniem dalekowschodniej filozofii współistnienia domu z naturą, która została doceniona między innymi przez jurorów ogólnopolskiego konkursu Fasada Roku 2023.

czytaj dalej

Miernicza 9 – odrestaurowane piękno

28-05-2024

Wokół nas, jak grzyby po deszczu, wyrastają budynki o nowoczesnym, nierzadko intrygującym designie na miarę naszych czasów. Jednak w polskim krajobrazie nie brakuje również starych kamienic, będących świadectwem minionych epok oraz ważną częścią tożsamości miast i integralnym elementem ich tkanki architektonicznej. Magia renowacji sprawia, że wiele historycznych obiektów otrzymuje drugie życie. Jednym z takich przykładów jest kamienica przy ul. Mierniczej 9 we Wrocławiu, nagrodzona tytułem Fasada Roku 2023.

czytaj dalej

MB-MM50N – nowoczesna fasada w skandynawskim duchu

24-04-2024

Budownictwo skandynawskie, znane z minimalizmu, funkcjonalności i harmonii z naturą, jest symbolem nowoczesnego podejścia do projektowania. Architektura typowa dla tego regionu Europy wyróżnia się też prostotą – brak tu zbędnych ozdobników, które zastępują czyste linie i proste formy. W założenia budownictwa skandynawskiego doskonale wpisuje się najnowsza propozycja Aluprof – fasada słupowo-ryglowa o wysokiej izolacyjności termicznej MB-MM50N. Mimo że powstała z myślą o spełnieniu wymagań tamtejszego rynku, dzięki bardzo dobrym parametrom termicznym oraz zastosowanym w niej unikalnym rozwiązaniom sprawdzi się też w każdym innym miejscu na świecie.

czytaj dalej

5 polskich budynków w finale międzynarodowego konkursu

03-04-2024

Decyzją jury aż 5 budynków z Polski znalazło się w gronie 36 finalistów międzynarodowego konkursu architektonicznego Baumit Life Challenge 2024. Wśród realizacji, które wciąż mają szansę na tytuł Europejskiej Fasady Roku, znalazły się obiekty z Gdańska, Warszawy, Zabrza, Olsztyna oraz Sulejówka. Równolegle wciąż trwa głosowanie publiczności.

czytaj dalej

Czy muzeum czekolady w Warszawie będzie z czekolady? Arup zdradza szczegóły prac nad największą od 100 lat inwestycją Wedla

25-03-2024

Muzeum i fabryka Wedla w Warszawie zostanie otwarte już jesienią 2024 roku. Będzie to jedyne muzeum czekolady o takiej skali w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Nad projektem pracowała m.in. firma Arup, znana z takich realizacji, jak Opera w Sydney, Orientarium w Łodzi czy Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie. Tym razem przy współpracy z Arup powstał w Warszawie obiekt w kształcie czekoladowych kostek, który będzie angażować wszystkie zmysły w kontekście słodyczy. Czym będzie zachwycać nowe muzeum Wedla?

czytaj dalej

Rozwiązania Aluprof w prestiżowych amerykańskich inwestycjach – innowacyjne rozwiązania dla wymagającego rynku

05-03-2024

Aluprof, jeden z czołowych producentów architektonicznych systemów aluminiowych w Europie, z sukcesem rozszerza swoją działalność na inne kontynenty. Dzięki oferowaniu rozwiązań dostosowanych do potrzeb i warunków panujących w Stanach Zjednoczonych (zwłaszcza niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany), spółka z powodzeniem podbija tamtejszy rynek, a jej produkty znajdują zastosowanie w najbardziej prestiżowych amerykańskich obiektach.

czytaj dalej

Nowoczesne, funkcjonalne i wpisujące się w trendy urbanistyki. Centrum Usług Publicznych w Opolu wypełnione rozwiązaniami Aluprof

20-02-2024

Jak stworzyć atrakcyjną przestrzeń publiczną, która będzie zachwycała funkcjonalnością i oryginalnym designem, a jednocześnie zapewni bezpieczeństwo jej użytkownikom? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w Opolu, a dokładnie w tamtejszym Centrum Usług Publicznych. W obiekcie, który jest obecnie jednym z najnowocześniejszych w tej części Polski, wykorzystane zostały liczne rozwiązania Aluprof.

czytaj dalej

Elewacja na 5 gwiazdek

08-02-2024

Elewacja to wizytówka każdego budynku. To ona wpływa na jego odbiór i estetykę oraz stanowi tarczę przed wpływem warunków atmosferycznych czy innych szkodliwych czynników. Równie istotne jak jej właściwości zewnętrzne, są te funkcjonalne – odnoszące się do wnętrz. Mowa tu o zapewnieniu komfortu cieplnego, wspieraniu odpowiedniej wilgotności powietrza czy ograniczeniu kosztów eksploatacji pomieszczeń. Aby osiągnąć optymalne korzyści we wszystkich tych aspektach, niezbędny jest kompletny system ocieplenia o odpowiedniej jakości i parametrach.

czytaj dalej

Zielone serce miasta – kompleks Eco City Katowice z fasadami aluminiowymi od Aluprof

06-02-2024

Tworzenie mieszkańcom komfortowych i przyjaznych przestrzeni do życia czy pracy jest nie lada wyzwaniem. Coraz większe restrykcje i zmieniające się przepisy prawa w obszarze budownictwa sprawiają, że do realizacji projektów architektonicznych niezwykle istotny staje się właściwy dobór wykonawców czy dostawców materiałów. Doskonałym przykładem takiej współpracy jest kooperacja Aluprof, GPP oraz RP-ALU i jej efekt w postaci zielonego kompleksu Eco City Katowice.

czytaj dalej