materiał partnera

Beton powszechny - uniwersalne zastosowanie, duże korzyści

19-06-2024

Beton fizyczny to uniwersalny materiał konstrukcyjny, mający zastosowanie zarówno w ścianach nośnych, jak i nienośnych we wszystkich rodzajach budynków. Robert Janiak, Product Manager firmy H+H wyjaśnił, dlaczego beton komórkowy stał się najczęściej wybieranym materiałem ściennym.

czytaj dalej

Inwestycja AFI Home Metro Park w Warszawie z efektami specjalnymi na elewacji

19-06-2024

AFI Home Metro Park to nowoczesna inwestycja z mieszkaniami na wynajem usytuowana przy ul. Krzemienieckiej 10 w Warszawie. Atrakcyjna lokalizacja budynku, w pobliżu przystanków Metro Słodowiec i Metro Marymont oraz parków Stawy Kellera i Kaskada, zapewnia dogodny dojazd do centrum miasta oraz możliwości korzystania z terenów zielonych. W obiekcie zastosowano złożony system izolacji cieplnej ścian zewnętrznych marki Dryvit – Drysulation PRO, co pozwoliło uzyskać wysokie parametry w zakresie izolacyjności termicznej i wytrzymałości mechanicznej, a także atrakcyjny efekt architektoniczny.

czytaj dalej

Wanna czy kabina?

17-06-2024

Wybór pomiędzy wanną a kabiną prysznicową to jeden z kluczowych problemów, przed którym staje prawie każdy urządzający łazienkę. Decyzja – o ile nie jest wymuszona na przykład niewielkim metrażem łazienki – może być naprawdę trudna. Każde z rozwiązań ma bowiem swoje unikalne zalety.

czytaj dalej

Czy Twój dom jest gotowy na pompę ciepła?

12-06-2024

Pompy ciepła to jedna z najnowocześniejszych technologii grzewczych dla domów, przy czym jak żadna inna łączy ona kilka istotnych cech – znaczące wykorzystanie energii odnawialnej, zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne, a jednocześnie zapewnienie najwyższej efektywności ogrzewania i komfortowej obsługi przy relatywnie niskich kosztach eksploatacji. Dlatego właśnie ta technologia obecnie tak intensywnie się rozwija, zastępując inne rozwiązania grzewcze nie tylko w nowych, ale i starszych budynkach. Trzeba jednak pamiętać, że im lepiej nasz dom jest przygotowany na pompę ciepła, tym większy jest potencjał korzyści, które dzięki niej można osiągnąć.

czytaj dalej

Jak stworzyć perfekcyjną strefę wejściową?

11-06-2024

Wejście i wjazd to kluczowe strefy posesji, muszą być zatem dobrze zaplanowane, aby można było wygodnie z nich korzystać. Dużą rolę odgrywają również odpowiednio dobrane materiały nawierzchniowe w postaci płyt czy kostek. Podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru.

czytaj dalej

Ponadczasowy chrom w łazienkowym wnętrzu

10-06-2024

Chrom był popularnym materiałem wykończeniowym w łazienkach już od lat 20. XX wieku, kiedy to zyskał na popularności w stylu art deco. Od tego czasu pozostaje istotnym elementem w aranżacji salonów kąpielowych.

czytaj dalej

Jakie deski do wykończenia domowego basenu?

07-06-2024

Marzenie o posiadaniu domu z basenem jest całkiem realne i osiągalne. Nie trzeba przecież mieć ogromnego basenu olimpijskiego, żeby móc chłodzić się w nim w upalny dzień. Ważne jest jednak odpowiednie wykończenie jego otoczenia, które zapewni trwałość i bezpieczeństwo - na przykład za pomocą solidnych, drewnianych desek. Ale jak wybrać najlepsze materiały do tego celu? Na to pytanie odpowiadają eksperci z JAF Polska.

czytaj dalej