taras

Z DALEKA OD MIEJSKIEGO ZGIEŁKU

18-06-2024

Uciekając od miejskiego zgiełku szukamy miejsc, które pozwolą nam odnaleźć spokój oraz harmonię w codziennym życiu. Las, widok na góry oraz cisza, którą przerywa jedynie śpiew ptaków – to prawdziwa odskocznia od betonowej dżungli. Do tego powrót do korzeni, czyli dom, w którym będzie dominowało ciepło, elegancja i historia. Styl dworkowy idealnie wkomponuje się nie tylko w otaczając krajobraz, ale stanie się dla nas bastionem spokoju oferującym piękne widoki oraz komfortowe życie w zgodzie z naturą.

czytaj dalej

Jakie deski do wykończenia domowego basenu?

07-06-2024

Marzenie o posiadaniu domu z basenem jest całkiem realne i osiągalne. Nie trzeba przecież mieć ogromnego basenu olimpijskiego, żeby móc chłodzić się w nim w upalny dzień. Ważne jest jednak odpowiednie wykończenie jego otoczenia, które zapewni trwałość i bezpieczeństwo - na przykład za pomocą solidnych, drewnianych desek. Ale jak wybrać najlepsze materiały do tego celu? Na to pytanie odpowiadają eksperci z JAF Polska.

czytaj dalej

Zielony taras potrzebny od zaraz!

05-06-2024

Już tylko dni dzielą nas od kalendarzowego lata – to ostatni moment, żeby zbudować lub urządzić taras w ogrodzie. Podpowiadamy, jak szybko stworzyć przestrzeń, która w letnich miesiącach stanie się naszym zielonym azylem.

czytaj dalej

Bangkirai – idealne rozwiązanie na egzotyczny taras

27-05-2024

Drewno tarasowe, o ile jest dobrze dobrane i zamontowane, może przetrwać przez wiele lat. Do tego celu bangkirai wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Darina Lazarova, ekspert z firmy JAF Polska opowiada o tym wyjątkowym gatunku drewna pochodzącym z regionu południowo-wschodniej Azji.

czytaj dalej

O czym pamiętać, wybierając drzwi i okna na taras?

17-04-2024

Budowa i wykańczanie domu to inwestycja na lata. W związku z tym w projekcie wymarzonego obiektu należy uwzględnić rozwiązania, które będą trwałe i funkcjonalne, a jednocześnie wpiszą się w najnowsze trendy. Wśród nich można wymienić okna i drzwi tarasowe, które stanowią jeden z najważniejszych elementów wpływających na odbiór całego budynku, a domownikom zapewniają panoramiczny widok na otoczenie. Podczas wyboru idealnej stolarki otworowej na taras należy jednak pamiętać o kilku kwestiach.

czytaj dalej

Jaką chemię zastosować do drewna na zewnątrz?

12-04-2024

Każdy stolarz wie, że drewno niezabezpieczone i wystawione na bezpośredni wpływ warunków atmosferycznych, z czasem degraduje. Niektóre reklamy starają się temu przeczyć i obiecują, że dany środek zabezpieczy drewno raz na zawsze. Zanim wybierzemy środek, zacznijmy więc od podstaw. Nawet najlepszy środek nie działa wiecznie. Pamiętajmy o regularnej impregnacji, a nie tylko w pierwszym roku od montażu nowego tarasu.

czytaj dalej

Posprzątaj dom i taras przed świętami. Przegląd narzędzi, gadżetów i chemii do sprzątania

19-03-2024

Nadchodząca wiosna, zbliżająca się Wielkanoc i kilka dni wolnego, gdy będziemy więcej czasu spędzać relaksując się w domu – wszystko to jest dobrym powodem, by zawczasu zabrać się za wielkie sprzątanie! Coraz większa popularność internetowych ekspertów od porządku oraz zwrot ku kulturze dbania o dom i naprawiania, zamiast wymieniania na nowe, sprawiła, że pokochaliśmy czystość. Nie na pokaz dla gości, ale dla własnej satysfakcji. A także… dla portfela, bo zadbane, czyste i zabezpieczone podłogi, ściany, kominek, piekarnik, blat kuchenny i fugi, dłużej wytrzymają bez remontu. Odpowiedni sprzęt oraz sprytne środki czyszczące sprawią, że porządki mogą być przyjemnym i bardzo satysfakcjonującym zajęciem. Od czego więc zacząć?

czytaj dalej

Kolekcja Trendy 2024 Balkony i Tarasy Leroy Merlin

12-03-2024

Niezależnie od tego, czy chcemy tylko lekko odświeżyć wygląd naszego balkonu oraz tarasu, czy przygotowujemy jego wielką metamorfozę, warto znać wiodące tendencje urządzania pomieszczeń na zewnątrz. Na całym świecie badacze trendów obserwują niesłabnące zainteresowanie bliskością przyrody, które po pandemii wpisało się w naszą codzienność. Taras, czy choćby malutki kącik do wypicia porannej kawy na balkonie, to jedna z naszych podstawowych potrzeb. Szukamy jednak rozwiązań, które nie będą skomplikowane, obciążające w związku z koniecznością ciągłej pielęgnacji, pracy nad ich utrzymaniem. Sprawdzają się sprytne patenty, łatwe w czyszczeniu meble.

czytaj dalej

Decademia Twinson - szkolenie z systemów tarasowych Twinson dla Partnerów Deceuninck

12-03-2024

Firma Deceuninck zorganizowała w dniach 27–28 lutego 2024 kolejną edycję szkoleń pod nazwą Decademia Twinson. Spotkania odbyły się w siedzibie firmy w Jasinie. Ich celem było przekazanie Partnerom marki Twinson wiedzy technicznej i handlowo-marketingowej oraz przedstawienie aktualnej oferty produktowej systemów kompozytowych Twinson i systemu montażowego Twinson Click.

czytaj dalej