• Strona główna
  • Nowość! Schüco SafeGuard – inteligentna kontrola drzwi wejściowych

Nowość! Schüco SafeGuard – inteligentna kontrola drzwi wejściowych

8 lipiec 2024  

W obliczu wciąż rosnących statystyk włamań z kradzieżami zwiększa się zainteresowanie elektronicznymi systemami zabezpieczeń. Odpowiedzią firmy Schüco jest rewolucyjny system kontroli dostępu SafeGuard, który łączy w sobie inteligentny mechanizm ryglowania z intuicyjną obsługą za pomocą smartfonu.

Ze statyk Głównej Komendy Policji wynika, że w Polsce dochodzi do włamania co około 7 minut, a średnia ta stopniowo rośnie. Tylko w 2023 roku w co drugim województwie liczba kradzieży wzrosła nawet o 45% w porównaniu do roku poprzedniego. Najczęstszym celem są umieszczone na parterach mieszkania oraz domy jednorodzinne, zwłaszcza te w odosobnionych lokalizacjach. Fala włamań nasila się zwłaszcza w okresie wyjazdów wakacyjnych. W pełni zintegrowany z drzwiami aluminiowymi system Schüco SafeGuard zapewnia kompleksowe bezpieczeństwo i maksymalny komfort obsługi, gdyż łączy w sobie funkcje bezkluczowego dostępu, automatycznego ryglowania oraz raportowania i alarmu dźwiękowego aktywowanego przy każdej próbie manipulacji. Unikatowy mechanizm jest w pełni zintegrowany z ościeżnicą drzwi Schüco AD UP 75/90, dzięki czemu pozostaje zupełnie niewidoczny dla osób postronnych.

Wbudowany komfort i bezpieczeństwo

Centralnym elementem systemu Schüco SafeGuard jest innowacyjny mechanizm automatycznego ryglowania, który zastąpił tradycyjny zamek bębenkowy. Zamykające się do wewnątrz skrzydło jest automatycznie i bezgłośnie przyciągane do ościeżnicy. W przypadku skrzydła o wysokości do 2300 mm przebadane rozwiązanie uzyskuje klasę RC2 przy zaledwie dwóch punktach ryglujących. Każdy z nich jest stale monitorowany przez 7 czujników, dzięki czemu wszelkie próby włamania są rejestrowane i widoczne w dzienniku zdarzeń w aplikacji na telefonie. Bezpłatne oprogramowanie umożliwia łatwe zarządzanie dostępem: zapraszanie nowych użytkowników i nadawanie im uprawnień, ustawianie godzin ryglowania drzwi czy włączanie i wyłączanie funkcji specjalnych, takich jak dezaktywacja automatycznego ryglowania w trybie dziennym, blokada przed dziećmi czy przydzielanie jednorazowego dostępu do strefy holu np. dla kuriera. Niezaprzeczalną zaletą rozwiązania jest maksymalny komfort użytkowania i intuicyjność obsługi. Aby odryglować drzwi, wystarczy nacisnąć jeden przycisk w aplikacji, a skrzydło rozwiera się samoczynnie w ciągu zaledwie 1,2 sekundy. Dzięki zintegrowanemu mechanizmowi wspomagania wystarczy już niewielka siła operacyjna, aby ponownie zamknąć drzwi. W wersji Schüco SafeGuard Plus dodatkowy napęd elektryczny mocniej dociska skrzydło do ościeżnicy, zapewniając tym samym jeszcze większą szczelność i izolacyjność cieplną.

Starannie przemyślany w każdym szczególe

Pomimo tak wielu zaawansowanych funkcji system Schüco SafeGuard jest łatwy w montażu dzięki prefabrykowanym komponentom. Wszystkie elementy elektroniki są montowane w ościeżnicy, dlatego nie ma konieczności prowadzenia okablowania w skrzydle. Rozwiązanie nie wymaga wstępnej konfiguracji – jest gotowe do działania w trybie Plug&Play już od chwili uruchomienia. Dzięki dużej intuicyjności aplikacji, użytkownik może z łatwością sam wprowadzać spersonalizowane ustawienia. Komunikacja między telefonem a modułem Bluetooth w drzwiach jest szyfrowana, a dane dostępowe są zapisywane lokalnie w urządzeniu w drzwiach. Istnieje możliwość nadawania różnych poziomów uprawnień aż 20 użytkownikom. W rozwiązaniu przewidziano także sytuacje awaryjne, jak np. chwilowy brak zasilania sieciowego. Wbudowany moduł zasilania akumulatorowego UPS zapewnia działanie systemu przez dodatkowych 12 godzin. Schüco SafeGuard może być łatwo łączony z innymi rozwiązaniami kontroli dostępu, takimi jak np. wideodomofon, przycisk naścienny, panel dotykowy Schüco DCS SmartTouch czy czytnik linii papilarnych Schüco FingerPrint. Opcja integracji z systemem smart home otwiera jeszcze więcej możliwości w zakresie komfortu i bezpieczeństwa.

Więcej informacji na stronie: www.schueco.pl

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: