ROBYG z pozwoleniem na budowę w Warszawie

13 luty 2024  

Kolejny etap osiedla Praga Piano w sprzedaży. Grupa ROBYG otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę kolejnego etapu osiedla Praga Piano w Warszawie. W inwestycji łącznie powstanie 218 mieszkań z tarasami i ogródkami. Osiedle Praga Piano jest zlokalizowane na Pradze Południe, przy ulicy Podskarbińskiej, w bliskim sąsiedztwie innych projektów ROBYG, które cieszyły się dużym powodzeniem: Praga Arte i Praga Deco. W ramach projektu powstają niskie, czteropiętrowe budynki z podziemnymi garażami, a w nich funkcjonalne 1, 2, 3 i 4-pokojowe mieszkania. Mieszkania sa już dostępne w sprzedaży, a ceny zaczynają się od 14,5 tys. zł za m2. Na terenie inwestycji przy ul. Żupniczej 25 do dyspozycji klientów jest biuro sprzedaży, gdzie można zapoznać się ze szczegółami oferty.

Lokalizacja inwestycji zadowoli wszystkich, którzy cenią sobie spokojną okolicę, ale też nie chcą tracić czasu na dojazdy. Sprawną komunikację zapewnią liczne linie autobusowe i tramwajowe, a planowaną stację III linii metra od osiedla będzie dzieliło jedynie 300 metrów.

Na przestrzeni ostatnich lat Praga Południe została objęta miejscowym planem rewitalizacji i stopniowo przywracana jest jej tożsamość. Tereny po fabrykach zyskują nowy charakter dzięki transformacji ich w modne miejsca spotkań, powstają nowe kawiarnie, osiedla mieszkaniowe, budowane są nowe ulice, zaś stare są modernizowane.

„Widzimy spory popyt na mieszkania i notujemy wysoką dynamikę sprzedaży od początku 2024 roku. Staramy się w związku z tym wprowadzić do sprzedaży jak najwięcej lokali. W ostatnich latach Praga zyskała sławę artystycznej dzielnicy, a młodzi ludzie coraz chętniej kupują tu mieszkania. Przyciąga ich niepowtarzalny klimat, kultowe kluby i kawiarenki, a także dobre restauracje, teatr, muzea i liczne atrakcje kulturalne. Osiedle Praga Piano wpisuje się w ten klimat. Elewacje są w stonowanej kolorystyce bieli i szarości, stosujemy też farby antysmogowe. Do budynku poprowadzi indywidualnie zaprojektowane, reprezentacyjne lobby wejściowe, wykończone materiałami wysokiej jakości. Na osiedlu zaplanowaliśmy stację ładowania aut elektrycznych, a dodatkowo jest możliwość montażu indywidualnych ładowarek w hali garażowej. Oprócz zewnętrznych stojaków na rowery przewidziane jest miejsce do ich przechowywania w hali garażowej. Teren wokół budynków został zaprojektowany przez architektów krajobrazu, z dużym nasyceniem zielenimówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Grupie ROBYG.

Na Pradze Południe znajduje się też jeden z największych zabytkowych parków Warszawy – Park Skaryszewski wraz z Jeziorkiem Kamionkowskim. Zajmuje ponad 55 hektarów i jest idealnym miejscem na rodzinne spacery, czy wypady ze znajomymi.

Grupa ROBYG systematycznie podwyższa standard mieszkań w swoich inwestycjach i wprowadza nowatorskie, ekologiczne rozwiązania, za co została już kilkakrotnie nagrodzona – m.in. w konkursie Baumit Fasada Roku 2022[1] za budynki Robyg Jagodno etap B, C, D Wrocław w kategorii „Budynek Jednorodzinny Nowy”, a także Orłem ESG dziennika Rzeczpospolita.

Jako deweloper mieszkaniowy bardzo aktywny w najważniejszych polskich aglomeracjach, zwłaszcza silny na największym w Polsce rynku warszawskim – ROBYG był pionierem wdrażania rozwiązań energooszczędnych. Jako pierwszy wprowadził w standardzie, bez dodatkowych opłat, systemy SMART HOUSE w mieszkaniach. Jest także jednym z najbardziej aktywnych w zakresie rozwiązań niskoemisyjnych.

W celu zmniejszenia naszego wpływu na środowisko wdraża nowoczesne, proekologiczne rozwiązania, pozwalające dbać o środowisko i obniżać koszty codziennego życia oraz zestaw standardów i wytycznych projektowych dla architektów, projektantów i podwykonawców. Większość osiedli ROBYG wyposażonych jest w minimum 5 rozwiązań niskoemisyjnych – jak np. oświetlenie LED w częściach wspólnych, szklenia 3-szybowe, wymienniki ciepła, systemy sterowania instalacjami, windy z odzyskiem ciepła, czujniki ruchu i zmierzchu czy zielone dachy.

Ponadto na każdym osiedlu ROBYG projektuje obszerne tereny zielone, ogrody deszczowe, place zabaw, siłownie oraz monitoring wizyjny HD. Przygotowane są specjalne tereny spacerowe, a także budki dla ptaków i domki dla owadów. ROBYG stosuje też farby elewacyjne i kostkę antysmogową pochłaniające zanieczyszczenia.

ROBYG działa aktywnie na rzecz mikro i elektromobilności przez instalowanie ładowarek dla samochodów elektrycznych oraz ławek solarnych, ale też budowę infrastruktury rowerowej w postaci stojaków rowerowych i stacji napraw rowerów. Wszystkie te rozwiązania pomagają ograniczać ślad węglowy naszych osiedli w fazie operacyjnej – czyli w trakcie użytkowania budynków. Natomiast by ograniczać emisje na etapie powstawania budynku ROBYG zadeklarował przejście w 100% na energię z odnawialnych źródeł w procesach budowlanych do końca 2024 r. Taki krok pozwoli znacząco zredukować ślad węglowy i przyczynić się do ograniczenia emisji CO2.

Wyjątkowa jakość ROBYG obejmuje:

1. ponadstandardową wysokość mieszkań

2. balkony, loggie lub tarasy w każdym mieszkaniu

3. drewniane okna i antywłamaniowe drzwi wejściowe

4. dźwiękoszczelność

5. wideofony, instalacje światłowodowe

6. energooszczędne windy

7. lobby z portierem i oświetlenie LED części wspólnych zasilane przez panele fotowoltaiczne

 

Grupa ROBYG jest stabilnym, wiarygodnym deweloperem – realizuje swoje cele wprowadzając kolejne inwestycje do sprzedaży, a wszystkie budowy są budowane zgodnie z harmonogramami. Firma utrzymuje stabilną i płynną działalność zarówno w zakresie budowy, jak i sprzedaży mieszkań.

Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Firma aktywnie wspiera potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje pozarządowe. Dodatkowo program CSR Grupy obejmuje realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast.

ROBYG to ponad 30.000 sprzedanych lokali i ponad 90.000 zadowolonych klientów.

Więcej informacji www.robyg.pl

 

[1] https://baumit.pl/fasadaroku/projects/single-family-house/4339/robyg-jagodno-etap-b-c-d

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: