• Strona główna
  • Nice uroczyście otwiera swój nowy inteligentny kompleks fabryczny w Limeira...

Nice uroczyście otwiera swój nowy inteligentny kompleks fabryczny w Limeira w Brazylii - inwestycję wartą ponad 20 milionów euro

21 czerwiec 2023  

Nowoczesny i zrównoważony środowiskowo projekt o powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych został zaprojektowany przez prestiżową włoską pracownię MCA - Mario Cucinella Architects i będzie jednym z międzynarodowych centrów R&D Nice

Nice, globalny lider rozwiązań Home & Building management and Security, obecny w 23 krajach na pięciu kontynentach, z 13 zakładami produkcyjnymi, 15 centrami badawczo-rozwojowymi i zatrudniający 2800 pracowników, zainaugurował nową siedzibę Nice Brasil w Limeira, w stanie São Paulo. Oparty na stylu „show factory” kompleks przemysłowy o wartości inwestycji ponad 20 milionów euro odgrywa kluczową rolę
w strategii firmy polegającej na pobudzaniu wzrostu w Ameryce Łacińskiej i ekspansji na rynki światowe.

Siedziba Nice Brasil to inteligentna fabryka, inspirowana zasadami koncepcji Przemysł 4.0, z nowym podejściem do produkcji opartym na wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii mających na celu poprawę warunków pracy, stworzenie zrównoważonego modelu biznesowego oraz zwiększenie produktywności fabryk i jakości produkcji. Zajmujący 20 000 metrów kwadratowych, zatrudniający ponad 260 pracowników kompleks jest również jednym z międzynarodowych centrów badawczo-rozwojowych, które gwarantują najnowocześniejsze produkty wysokiej jakości, które mogą zapewnić przewagę konkurencyjną i zaspokoić potrzeby ludzi.

Fabryka, zorientowana obecnie na linię produkcyjną napędów do bram garażowych, przesuwnych
i skrzydłowych, będzie posiadała i komercjalizowała również produkty jednostki biznesowej Smart Home. Zgodnie z pionierskim duchem integracji różnych systemów automatyki, Nice wykorzysta nowy zakład
w swojej strategii osiągnięcia pozycji lidera na rynku automatyki domowej, komercyjnej i przemysłowej
w Ameryce Łacińskiej. Ponadto kompleks będzie wspierał plany firmy dotyczące globalnego eksportu.

Otwarcie tego kompleksu przemysłowego odzwierciedla zaangażowanie Nice na rzecz swoich klientów, partnerów, społeczeństwa i, co najważniejsze, na rzecz naszej międzynarodowej ścieżki zrównoważonego rozwoju. Zaangażowanie Nice w poszanowanie środowiska opiera się na dwóch różnych aspektach: zmniejszeniu bezpośredniego wpływu działalności produkcyjnej i handlowej, tak jak zaczęliśmy to robić w nowym zakładzie w Limeira, oraz tworzeniu inteligentnych urządzeń i rozwiązań, które minimalizują wpływ budynków, w których są one instalowane, na środowisko. Zakład w Limeira uwzględnia te wartości i jest kamieniem milowym dla rozwoju firmy w Brazylii , Ameryce Łacińskiej i na całym świecie”, mówi Roberto Griffa, Dyrektor Generalny Nice.

 

Ta fabryka wyznacza ważny etap w działalności firmy w Ameryce Łacińskiej. To najnowocześniejsze centrum innowacyjnych rozwiązań odgrywa kluczową rolę w poszerzaniu naszych linii produktowych, i tym samym, w biznesie w regionie. Poza tym, staje się globalnym centrum nowych technologii, innowacji, badań i rozwoju”, dodaje Hector Trabucco, Dyrektor Zarządzający Nice w Brazylii i Ameryce Łacińskiej.

„Coraz ważniejsze jest, aby móc nadać życie architekturze, by autentycznie prowadziła dialog z otoczeniem, z naturą. Ten związek był uważany za fundamentalny w minionych stuleciach, ale stopniowo zaczęliśmy go zaniedbywać. Uważam, że Nice może być teraz tego dobrym przykładem: architektura, która dzięki ścisłej harmonii z naturalnymi elementami otaczającej ją przestrzeni minimalizuje swój wpływ na środowisko”, mówi Mario Cucinella, założyciel i dyrektor kreatywny MCA.

Nowatorski i zrównoważony ekologicznie kompleks

Projekt architektoniczny nowej siedziby Nice Brasil sygnowany jest przez prestiżową włoską pracownię MCA – Mario Cucinella Architects. Fabryka została zaprojektowana tak, aby spełniać wymogi certyfikacji LEED i stanowić punkt odniesienia dla zrównoważonej architektury przemysłowej.

Główna fasada, zwrócona w stronę głównej drogi publicznej, jest dobrze oświetlona naturalnym światłem
i jest charakterystycznym elementem projektu. Wnętrze składa się z dwóch pięter biurowych z częściami wspólnymi i przestrzeniami przeznaczonymi na szkolenia, a także atrium z widokiem na strefę produkcyjną i showroom, prezentujący główne rozwiązania firmy Nice. Odwiedzający, instalatorzy i dystrybutorzy będą mogli przetestować łączność, zapoznać się z designem, bezpieczeństwem i praktycznością produktów Nice.

Zrównoważony rozwój

Nowa siedziba Nice Brasil została zaprojektowana tak, aby zmniejszyć zużycie energii poprzez szereg aktywnych i pasywnych środków architektonicznych, które wykorzystują warunki klimatyczne regionu i pozwalają obiektom i siedzibie głównej firmy działać całkowicie samowystarczalnie w określonych porach roku, obniżając emisję dwutlenku węgla zgodnie z globalnymi celami firmy w zakresie redukcji emisji.

Charakterystyczny dach budynku, główny element architektoniczny, jest także najważniejszym pasywnym urządzeniem kontrolującym środowisko kompleksu: chroni przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym podczas najgorętszych miesięcy w roku i pozwala na dostęp rozproszonego naturalnego światła do wszystkich pomieszczeń wewnętrznych. Fasada zawiera otwierane sekcje, dzięki czemu cały budynek może cieszyć się naturalną wentylacją przez dwie trzecie roku.

Powierzchnia produkcyjna działa bez konieczności chłodzenia czy ogrzewania, dzięki połączeniu masy termicznej i naturalnej wentylacji. W showroomach i biurach istnieje system mieszany, który zachęca do korzystania z naturalnej wentylacji, zmniejszając ogólne obciążenie chłodnicze.

Kolejną istotną kwestią jest to, że miasto Limeira charakteryzuje się wysokimi kątami nasłonecznienia,
a dzięki zastosowaniu poziomego nawisu i optymalizacji jego głębokości możliwe było stworzenie pełnego cienia na szklanych elewacjach w centralnych porach dnia, redukując padające promieniowanie o 47%,
i unikając ryzyka przegrzania. Dodatkowo, włączenie do projektu stawów i obszarów wodnych pomaga zredukować odpływ wody deszczowej i skierować ją wprost do zbiornika o pojemności 30 m3 w celu jej przechowywania i ponownego wykorzystania do nawadniania.

 

Więcej informacji: www.niceforyou.com

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: