Tikkurila rozwija narzędzia dla architektów

27 czerwiec 2022  

Tikkurila stale aktualizuje narzędzia, mające pomóc architektom w projektowaniu wnętrz oraz przydomowej przestrzeni, dodając nowe produkty i kolory.

Projektanci mogą korzystać z bezpłatnego programu Tikkurila Colours, który pozwala przygotować precyzyjne projekty z wykorzystaniem szerokiej oferty odcieni i produktów Tikkurila. Daje on także możliwość tworzenia własnej biblioteki kolorów, którą można wykorzystywać do opracowywania wizualizacji wykonywanych przy użyciu programów typu CAD. W ramach rozwiązań oferowanych przez Tikkurila projektanci mogą także sprawnie dobierać barwy z bogatych bibliotek kolorów, współpracujących z wiodącymi programami projektowymi. Łatwe w przeszukiwaniu wzorniki kolorystyczne producent udostępnia też na swojej stronie w sekcji dla architektów.

Program Tikkurila Colours jako moduł występuje w programie CAD DECOR PRO, gdzie w prosty sposób wybrany kolor nakładamy na element wnętrza. Program ten ma wczytane różne rozwiązania dekoracyjne oferowane przez Tikkurila, w tym nowe ekologiczne farby do wnętrz Tikkurila Optiva Nature i Tikkurila Nature White. 

Dzięki projektowaniu wnętrz z wykorzystaniem Tikkurila Colours można sprawnie dobierać kolory z palety 3 tysięcy barw i produkty o różnym przeznaczeniu. Określony odcień można wyszukać w ramach dostępnych w programie kart kolorów lub poprzez wpisanie kodu koloru, a także przez wskazanie szukanego koloru na kole barw. Program zaproponuje wtedy najbardziej zbliżone odcienie ze wzornika dostępnego w programie do wskazanego koloru. Tikkurila Colours pozwala w zależności od wybranej opcji dodać do własnej biblioteki kolorów pliki w  formacie JPG, PNG, GIF lub BMP. Użytkownik programu ma bowiem możliwość tworzenia katalogu najczęściej używanych przez siebie kolorów i produktów. 

Na bazie programu Tikkurila Colours architekt może wygenerować dla klienta projekt wnętrza nie tylko z informacją o nazwie koloru, ale także o karcie kolorów, z jakiej został wybrany i przypisanym do niego produkcie. Następnie może dodać taki plik do biblioteki kolorów programów renderujących i wykorzystać go w swoim programie projektowania wnętrz. Przygotowanie takich plików jest szybkie i nieskomplikowane, program Tikkurila Colours jest bowiem intuicyjny i łatwy w obsłudze. Drugą opcją jest korzystanie z programu CAD DECOR PRO, w którym biblioteki kolorów i produktów Tikkurila są umieszczone na stałe i ich dodawanie nie jest potrzebne.

Architekci korzystający na co dzień z programów AutoCAD, ArchiCAD oaz 3ds Max oraz Revit mogą z łatwością komponować różne zestawienia kolorystyczne dzięki zainstalowaniu bibliotek kolorów Tikkurila. Zapewnią one dostęp do kolorów farb do wnętrz z palet Tikkurila Symphony, obejmujących 2436 odcieni oraz wszystkie kolory off-white z palety Tikkurila Optiva White. W ramach bibliotek dostępne są także 72 kolory z palety Tikkurila Deco Grey w tonacjach szarości, które można stosować dla produktów kryjących, m.in. farb do ścian i sufitów z linii Tikkurila Optiva, emalii Tikkurila Everal oraz farby tablicowej Tikkurila Liitu. W ramach tej palety dostępnych jest też siedem perłowych szarości, na które może być wybarwiona perłowa farba Tikkurila Taika Pearl Paint oraz 15 transparentnych opcji, m.in. dla impregnatów do ochrony drewna z linii Tikkurila Valtti.

Poszukujący ciekawej, półtransparentnej kolorystyki w ramach rozwiązań do drewna mogą też w bibliotece Tikkurila skorzystać z 30 odcieni zgromadzonych w palecie Tikkurila Interior Wood Stains and Lacquers oraz  linii Tikkurila Valtti, służącej do ochrony i dekoracji zewnętrznych powierzchni drewnianych. Biblioteki kolorów Tikkurila obejmują też 760 odcieni z palety farb elewacyjnych Tikkurila Facade. 

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: