• Strona główna
  • Platforma wiedzy dla projektantów systemów elektrycznych

Platforma wiedzy dla projektantów systemów elektrycznych

10 styczeń 2022  

Praca projektantów rozwiązań z zakresu dystrybucji energii elektrycznej niskiego napięcia jest kluczowa dla bezpieczeństwa osób, budynków oraz mienia. Planowanie instalacji elektrycznej i dobór odpowiednich urządzeń zależy od wielu czynników. Aby ułatwić proces projektowania rozwiązań zgodnie z międzynarodowymi normami, firma Eaton udostępniła platformę online dla projektantów, elektryków i inżynierów systemów energetycznych. Specjalna strefa Projektanta zawiera m.in. konfiguratory, modele BIM, bloki DWG, filmy, instrukcje i karty katalogowe oraz przewodniki i poradniki przygotowane przez ekspertów.

Na platformie w kilku sekcjach dostępne są linki do programów obliczeniowych parametrów technicznych instalacji, takich jak spadki napięcia, rozpływ mocy i prądy zwarciowe, a następnie sprawdzania poprawność doboru kabli oraz urządzeń zabezpieczających. Znajdują się tam również programy do projektowania rozdzielnic i kalkulacji kosztów materiałowych. 

W sekcji z filmami udostępnione zostały materiały wideo z przykładowych realizacji oraz przybliżające działanie produktów. W Strefie Projektanta znajduje się też harmonogram szkoleń i archiwum webinarów prowadzonych przez specjalistów Eaton oraz inne poradniki. 

Przewodnik po instalacjach niskiego napięcia
Konsultanci elektryczni, elektrycy i projektanci systemów elektroenergetycznych mogą skorzystać z przewodnika zgodnego z normami produktowymi, w tym normą IEC 60364. Zawiera on zasady i przepisy dotyczące systemów niskiego napięcia, urządzeń rozdzielczych i ochronnych, zabezpieczeń nadprądowych, ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym, rozdzielnic niskiego napięcia i zarządzania bezpieczeństwem.

Zasilanie krytyczne obiektów medycznych
Specjalny przewodnik jest także dostępny dla osób odpowiedzialnych za planowanie i projektowanie instalacji elektrycznych w placówkach ochrony zdrowia, gdzie konieczna jest koordynacja z innymi rodzajami instalacji, takimi jak technologie informatyczne, dystrybucja gazów medycznych, woda, ogrzewanie, chłodzenie czy wentylacja. Poradnik zawiera informacje o wymaganiach bazujących na normie IEC 60364, na przykładzie krytycznej infrastruktury zasilania dla szpitala z 260 łóżkami. Udziela odpowiedzi na często zadawane przez konsultantów i projektantów pytania dotyczące systemów rozdziału energii elektrycznej SN i nN oraz systemów UPS. Poradnik skupia się na odporności projektu, w tym redundancji zasilań z podwójnej publicznej sieci elektrycznej do placówek medycznych oraz zastosowaniu wielu źródeł zasilania. 

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Wcześniejszy artykuł

Zmieniamy percepcję pacjenta

Następny artykuł

Rok 2022 we wnętrzach